Манафорт в 2018 році працював над виборами в Україні — WP

Доповнено
Поділитися
Манафорт в 2018 році працював над виборами в Україні — WP Суддя призначила додаткове закрите слухання на середу © відкриті джерела
Він вів справи під час тюремного ув'язнення.

Колишній голова передвиборного штабу Трампа і політтехнолог засудженого на 13 років за держзраду екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт, за даними американських прокурорів, продовжував вести політичну роботу в Україні протягом 2018 року. Про це повідомляє газета The Washington Post.

Зазначається, що він вів справи навіть після того, як спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує російське втручання в американські президентські вибори, висунув йому звинувачення. Крім того, ФБР виявило, що його колишній діловий партнер, який має зв'язки з розвідкою Росії, відвідував церемонію інавгурації Дональда Трампа.

Подробиці з'явилися в частково відредагованому розшифруванні стенограми з закритого слухання між прокурорами і командою захисту Манафорта у тривалому судовому розгляді з приводу того, чи збрехав він команді спецпрокурора, тим самим порушивши угоду про співпрацю зі слідством.

На слуханні юристи обговорили мотиви, за якими міг збрехати Манафорт. Сторона звинувачення вважає, що політтехнолог може обманювати слідство навіть зараз, після того, як суд у вересні визнав його винним. Під час слухання прокурор Ендрю Вайсманн звинуватив Манафорта у тому, що він збрехав слідству, щоб приховати схеми, через які він відмивав гроші, працюючи у виборчому штабі Трампа. Мотиви лжесвідчення можуть вплинути на вирок, який суддя винесе 69-річному Манафорту. Його звинувачують в обмані уряду США, порушення законів про лобізм під час роботи на "Партію регіонів" в Україні. Також суд в штаті Вірджинія виніс вирок проти нього за банківські та податкові махінації.

Манафорт і Костянтин Килимник - його колишній партнер, якому також були пред'явлені звинувачення в ході "російського" розслідування Мюллера, неодноразово обговорювали "мирний план" щодо України, в тому числі в серпні 2016 року, коли Манафорт очолював передвиборну кампанію Трампа. Манафорт і Килимник також зустрічалися в грудні 2016 року, в січні і лютому 2017 року, а також зовсім нещодавно - взимку 2018 року.

Окружний суддя Емі Берман Джексон не винесла рішення щодо того, чи збрехав Манафорт слідству. Вона призначила додаткове закрите слухання на середу, щоб зважити всі аргументи сторін.

Команда Мюллера стверджує, що Манафорт "навмисно надав неправдиву інформацію" у декількох темах, таким як його взаємодія з Килимником. За словами прокурорів, Манафорт передав дані, пов'язані з президентською кампанією, Килимнику, і вони обидва працювали над опитуваннями громадської думки в Україні в 2018 році.

В 2017 році Килимник, якого називають тіньовим агентом російських спецслужб, в коментарі The Washington Post заперечував свої зв'язки з розвідкою. У коментарі "Радіо Свобода" він також заперечував свій зв'язок із ГРУ і заявив, що не боїться розслідування Мюллера. В одному з текстових повідомлень 20 червня 2017 року він написав, маючи на увазі команду Мюллера або інших правоохоронців США: "Ніхто до мене не звертався і, напевно, не буде". А, прощаючись, додав зі смайликом: "Ну, я пішов отримувати свою пенсію ветерана радянської розвідки".

Як раніше писала газета The Guardian, через Килимника Кремль просував "мирний план" щодо Донбасу штабу Трампа. Манафорт і Килимник 2 серпня 2016 року провели зустріч, якій передували переговори Килимника з олігархом Олегом Дерипаскою - "близьким радником президента Росії Володимира Путіна". Напередодні зустрічі, Килимник написав Манафорту по електронній пошті, що йому "треба проінформувати його про зустріч з Дерипаскою". У листі йшлося, що Дерипаска просив передати Манафорту "кілька важливих повідомлень". Дерипаска міг виконувати роль сполучної ланки, яка транслювало інтереси Кремля.

27 листопада 2018 року спецпрокурор Мюллер повідомив про те, що Пол Манафорт свідомо ввів в оману Федеральне бюро розслідувань і команду прокурорів, чим порушив умови досудової угоди зі слідством про визнання провини.

21 серпня 2018 року суд присяжних визнав американського політтехнолога винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві.

Манафорта звинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні, де робота на користь режиму Януковича збагатила політтехнолога на понад $ 60 мільйонів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі