Мадуро заборонив ввезення в країну гуманітарної допомоги зі США

Поділитися
Мадуро заборонив ввезення в країну гуманітарної допомоги зі США США намагаються створити видимість гуманітарної кризи для військового втручання у Венесуелу © Соцмережі
Рішення президента спричинило нову хвилю протестів в Каракасі.

Президент Венесуели Ніколас Мадуро заборонив ввезення в країну гуманітарної допомоги зі США, вважаючи, що Штати "намагаються створити гуманітарну кризу, щоб виправдати військове втручання", передає ВВС.

За словами президента, економічні проблеми в країні викликані санкційною політикою США відносно Венесуели. "Це частина цієї шаради. Ось чому, з усією гідністю, ми говоримо їм, що ми не хочемо їх крихти, їхні токсичні продукти, їх залишки", - сказав він, додавши, що у Венесуелі немає голоду, а на заході ситуація спотворена, щоб виправдати будь-яке втручання.

Тим часом у вівторок на вулиці Каракаса вийшли прихильники опозиційного лідера Хуана Гуайдо з вимогою пустити гуманітарну допомогу в країну, де не вистачає продуктів і ліків. Противники Мадуро стверджують, що він обрушився на демократичні інститути і розорив економіку країни за допомогою націоналізації і пронизаної корупцією системи валютного контролю. Мадуро заперечує, що став жертвою "економічної війни".

За даними Reuters, поставки з США були одними з перших доставлені в пункт збору, який розташований в колумбійському прикордонному місті Кукута.

Раніше лідер опозиції Хуан Гуайдо і президент Ніколас Мадуро звернулися до Папи Римського Франциска з проханням про врегулювання конфлікту в країні.

Зазначимо, США, Канада, їх союзники в Латинській Америці і кілька країн ЄС визнали президентом країни лідера опозиції Хуана Гуайдо, а вибори назвали сфальсифікованими. Росія, Туреччина і ряд інших країн підтримують чинного президента Ніколаса Мадуро. Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія і Словаччина.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі