Любов соціал-демократів Німеччини до Путіна страшніша, ніж Brexit – Atlantic Council

Поділитися
Любов соціал-демократів Німеччини до Путіна страшніша, ніж Brexit – Atlantic Council Соціал-демократи Німеччини ігнорують злочини Росії і нехтують європейськими цінностями. © Колаж ZN.UA
Автор зауважує, представники СДПН "зрікаються" прав людини і демократії, в той час як британцям не подобається лише бюрократія в ЄС.

15 червня міністр оборони України Степан Полторак повідомив НАТО, що Україна втратила 623 солдатів, обороняючись від агресії Росії лише в 2016 році. Ця неймовірно велика кількість демонструє, що Москва і її маріонетки навіть не збираються дотримуватися Мінських угод.

Також ця кількість вказує на те, яку ціну Україна платить за те, щоб захистити себе і Європу від агресії Володимира Путіна. А тим часом, німецькі соціалісти дедалі більше стараються зробити все можливе, щоб задобрити російський імперіалізм. Про це на сторінках The Atlantic Council пише професор політичних наук в Rutgers University-Newark Александр Мотиль.

Він припускає, що байдужість німецьких соціалістів до міжнародних норм і прав людини бере свій початок "Східної політики". А саме, на думку автора, варто пригадати 2005 рік, коли канцлер Герхард Шрьодер, який називав Путіна "бездоганним демократом" на тлі "Помаранчевої революції" в Україні, завершив свою роботу в Берліні і став високооплачуваним функціонером корумпованої державної енергетичної компанії "Газпром" в Росії. Враховуючи те, що він отримав роботу в РФ одразу ж після завершення терміну на посаді канцлера ФРН, можна сказати, що переговори з Москвою про це він вів ще будучи головою німецького уряду.

"Не дивно, що Шрьодер постійно закривав очі на фашизм і імперіалізм Путіна, захищаючи російські енергетичні інтереси і підтримуючи залежність Європи від російського газу", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що нинішній голова Соціал-Демократичної партії Зігмар Габріель також відзначився особливою відвертістю у своїх висловлюваннях на підтримку Путіна.

"Подумайте, що це може означати. Путін демонтував демократію в Росії і замінив її системою диктатури, в центрі якої поставив себе і власний культ особистості. Путін розв'язав війни проти Грузії і України, порушив міжнародні норми, тероризував усіх своїх сусідів: від Казахстану до Білорусі і Фінляндії. Не треба докладати багато зусиль, щоб помітити схожість з одним німецьким диктатором, який в 30-х роках демонтував демократію, замінивши її диктатурою і створивши власний культ особистості, розв'язав війни, порушив міжнародні норми і тероризував своїх сусідів. Але при цьому Габріель, який представляє німецьких соціалістів, підтримує режим Путіна. Це не спроба примирення. Це зрада всього, за що виступають німецькі соціал-демократи", - пише автор.

Читайте також: НАТО і ЄС покинули Грузію – Washington Post

Він додає, що прихильність СДПН до Росії сьогодні також свідчить про їхнє "зречення європейських цінностей", якими так люблять хвалитися в ЄС. Але без цих цінностей Євросоюзу – це лише купка зосереджених на собі країн, які ділять між собою кілька будівель, процедур і валюту. Саме цінності, які передбачають прихильність до демократії, захисту прав людини, а також відмову від імперіалізму і колоніальної політики, "роблять ЄС особливим і вартим збереження".

Тому, на думку автора, підтримка Путіна з боку СДПН – це також відмова від Європи. А це "гірше ніж Brexit, тому що Британія збирається відмовитися від процедур ЄС, а не від його цінностей".

"Якщо ЄС колись розвалиться, звинувачуйте в цьому, перш за все, благочестивих німецьких соціалістів", - пише Мотиль.

Він також підкреслює проросійські тенденції у деяких німецьких ЗМІ. Зокрема, автор звертає увагу на статтю редактора видання Die Zeit Тео Зоммера, який описав свої роздуми на тему масових вбивств у минулому, порівнюючи ядерний удар по Хіросімі і різню в Сонмі, які скоїли збройні сили США, з Голокостом, геноцидом вірмен у Османській імперії і воєнними злочинами в Югославії.

"Сталінські масові вбивства українців, росіян, кримських татар не увійшли до списку Зоммера. Він надто розумний, щоб знати про це. Тому те, що він недорахувався важливих злочинів минулого, має вигляд задуму. Який висновок може зробити зі сліпоти Зоммера німецька молодь? Якщо геноцид не вписується в твій порядок денний, ігноруй його", - йдеться в статті.

Але інший німецький соціаліст і проросійських політик Гернот Ерлер знайшов виправдання.

"Наш найвищий пріоритет – зберегти порозуміння в всередині ЄС", - сказав він, коментуючи можливе послаблення санкцій проти Росії. – "Якщо в цієї мети є ціна, ми повинні бути готові її заплатити", - додав Ерлер.

"Яку саме ціну Ерлер має на увазі? Він не відповів. За нього це зробив Полторак: 623 життя українців в першому півріччі і, можливо, 1250 - до кінця 2016 року, а також ще більше життів згодом", - пише Мотиль.

Нещодавно міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр, який також представляє СДПН, висловився за поступове пом'якшення санкцій проти Росії. За словами дипломата, зараз Захід дотримується відносно Москви принципу "все або нічого", але це не приносить очікуваних результатів. У той же час перспектива ослаблення санкційного тиску могла б простимулювати Кремль активніше виконувати взяті на себе зобов'язання. В цей же час, представник канцлера Ангели Меркель підтвердив готовність посилити санкції проти Росії, якщо буде треба.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі