Лояльність Путіна до Асада заганяє Росію в небезпечний кут - FT

Поділитися
Лояльність Путіна до Асада заганяє Росію в небезпечний кут - FT Путін надто далеко зайшов і не може покинути Асада. © kremlin.ru
Москві не вдається замаскувати уразливі місця після ударів, які провели союзники.

Чотири місяці тому Володимир Путін, здавалося, впевнено контролював порядок денний в Сирії. Тоді російський президент впевнено заявив, що військове втручання його країни досягло своєї мети знищення "Ісламської держави" у всіх частинах Сирії. І тепер всім сторонам потрібно почати рух в бік політичного вирішення.

Але ракетні удари по Сирії показали ризики, які приховує стійка прихильність Москви до режиму Башара Асада, оскільки вони заганяють Росію в небезпечний кут і шкодять широким її інтересам. Про це Financial Times сказали дипломати.

"Росіяни виставляють себе в ролі захисників сирійського суверенітету, борців проти західних схем для зміни режиму і розділу країни, але вони ризикують стати партнером Асада у міжнародних злочинах", - сказав виданню неназваний дипломат європейської країни, яка вважається дружньою до Москви.

"Вони починають здаватися країною-парією і все частіше діють відповідно", - додав він.

Піся хімічної атаки в Думі і загибелі десятків людей, президент США Дональд Трамп розкритикував Путіна, заявивши, що Росія і Іран відповідальні за підтримку Асада. Він застеріг, що "за це доведеться заплатити високу ціну". Москва відкидала звинувачення проти сирійських військових і заперечувала сам факт хімічної атаки. Ці заперечення стали черговим кроком у низці її спроб з 2013 року заблокувати посилення режиму перевірок Сирії на наявність хімічної зброї, а також збільшення тиску на Асада.

Схоже, тепер Москва постала перед появою нових політичних і економічних ризиків. Посол США в ООН Ніккі Хейлі оголосила, що Вашингтон збирається запровадити нові санкції проти Росії за її підтримку режиму в Сирії. І це менш ніж через тиждень після того, як Америка спричинили обвал і розпродаж акцій російських компаній, які належать російським олігархам, зокрема Олегу Дерипасці.

Дипломати в Москві переконані, що Путін і далі буде підтримувати Асада.

"Він зайшов так далеко, що тепер став заручником Асада", - сказав виданню неназваний європейський дипломат.

Навіть якщо Асада знову звинуватять у застосуванні хімічної зброї проти власних людей, російські експерти з Близького Сходу не бачать можливостей для Москви відмовитися від сирійського диктатора.

"Ми розуміємо, що розкол між Асадом і більшою частиною опозиції здається майже непереборним. Але ми не бачимо альтернативної особи, яка може гарантувати стабільність і територіальну цілісність", - сказав виданню російський дипломат.

Російський експерт з Близького Сходу Микола Кожанов нещодавно зауважив: "Російська військова тактика опиралася на ідею, що збереження режиму Асаад від повного краху - це єдиний спосіб недопустити повторення в Сирії сценарію, за яким пішли Ірак і Лівія". Але важливість Сирії для Путіна не лише в цьому.

"Сирія - це поле протистояння, ідеологічної боротьби зі США", - сказав експерт "Російської ради міжнародних відносин" Григорій Лук'янов.

Експерти з питань Росії кажуть, що Москва і Вашингтон уникнули прямої військової сутички в Сирії цього разу. Але вони посилили свої позиції в питанні режиму Асада, рішення застосувати хімічну зброю якого поставило США і Росію в найбільш небезпечну конфронтацію з часів Карибської кризи 1962 року.

У суботу, 14 квітня, лідери трьох країн - США, Франції і Великої Британії - виступили із заявою про початок військової операції в Сирії. Удари вирішили завдавати по об'єктах, які підозрюють в причетності до виготовлення хімічної зброї.

Приблизно через годину було оголошено про завершення першої хвилі ударів по Сирії, однак в Пентагоні не відкидають можливість їхнього повторення. Росію про початок атаки на Сирію Сполучені Штати не попередили.

Операція в Сирії стала відповіддю на застосування режимом Башара Асада хімічної зброї проти цивільного населення. Остання атака 7 квітня забрала життя близько 70 осіб, більшість із яких жінки та діти.

Детальніше про ракетні удари по Сирії через хіматаку в Думі читайте в матеріалі DT.UA "Авіаудари по Сирії: що відомо про подію".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі