Лондонська юридична фірма має намір оскаржити Brexit

Поділитися
Лондонська юридична фірма має намір оскаржити Brexit За думку клієнтів цієї фірми, згідно з британською конституцією тільки акт парламенту може запустити процес Brexit © nito103 / Depositphotos
Сам результат референдуму не має обов'язкової юридичної сили, вважають британські юристи.

Лондонська юридична фірма Mishcon de Reya, що представляє інтереси групи бізнесменів і вчених, розпочала процес оскарження виходу Великобританії з Євросоюзу.

Адвокати направили сповіщають листи в британський парламент.

На думку клієнтів цієї фірми, згідно з британською конституцією тільки акт парламенту може запустити процес виходу з ЄС в рамках 50-ї статті Лісабонського договору.

Будь-який прем'єр-міністр, який приймає це рішення самостійно, порушує Акт про європейських співтовариствах 1972 року, в якому було прописано входження Британії в ЄС та вплив угод ЄС на місцеве право. Для скасування одного законодавчого акту потрібен інший законодавчий акт, відзначають в Mishcon de Reya.

"Результат референдуму не підлягає сумніву, але для його реалізації нам потрібен процес, відповідний законодавством Сполученого Королівства. Сам результат референдуму не має обов'язкової юирдической сили, і для нинішнього або майбутнього прем'єр-міністра вдатися до 50-ї статті без схвалення парламенту було б незаконно", - цитує прес-реліз партнера фірми Касру Нурузи.

Раніше така аргументація була представлена в статті трьох юридичних експертів для Асоціації конституційного права Великобританії (UKCLA).

За логікою адвокатів, більшість членів британського парламенту виступали за збереження членства країни в ЄС, а тому, ймовірно, не прийняли б такий документ, який дозволив би прем'єр-міністрові запустити процедуру в рамках 50-ї статті.

У прес-службі британського уряду відповіли, що "парламент, очевидно, буде грати роль у тому, аби впевнитися, що ми знайдемо кращий шлях".

Десятки тисяч лондонців вийшли в суботу на марш протесту проти виходу Великобританії з Євросоюзу. Учасники самої масової після референдуму 23 червня акції протесту сподіваються вплинути на парламент, щоб він запобіг вихід країни з ЄС.

Читайте також: Кваснєвський прогнозує роки хаосу в Європі через Brexit

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Детальніше про реформування ЄС читайте в статті Анатолія Гальчинського "Європейське співтовариство: кінець і новий початок" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі