Будь-яка спроба протистояти Китаю потребуватиме єдності серед європейських лідерів — WSJ

Поділитися
Будь-яка спроба протистояти Китаю потребуватиме єдності серед європейських лідерів — WSJ © profinance.kz
Сі Цзіньпіну цього разу не слід очікувати легкої поїздки Європою.

Перший за майже п'ять років візит китайського лідера Сі Цзіньпіна до Європи стане перевіркою готовності континенту протистояти Пекіну через його підтримку Росії, а також через торговельну політику Китаю, яка знищила найважливіші галузі європейської промисловості. Європейські лідери, як правило, поводяться з Пекіном обережно, не бажаючи ставити під загрозу відносини з основним торговим партнером.

Але президент Франції Еммануель Макрон, який зустрівся з Сі Цзіньпіном 6 травня, назвав війну в Україні та торговельну практику Китаю екзистенційною загрозою для Європи. Однак будь-яка спроба протистояти Пекіну потребуватиме єдності серед європейських лідерів, а Китай уже давно грає в "розділяй і володарюй" зі столицями різних країн континенту, зазначає The Wall Street Journal.

"Думаю, що у Європи є певний важіль впливу на Китай. Китайська економіка слабка. Китайцям потрібен доступ до європейських інвестицій, європейських технологій, але цей важіль працює тільки в тому разі, якщо Європа єдина і посилає однакові сигнали", — каже старший радник китайського напряму дослідницької компанії Rhodium Ной Баркін.

Сі Цзіньпін також вирушить до Угорщини, де зустрінеться з прем'єр-міністром Віктором Орбаном — найлютішим ворогом політики ЄС. Орбан протистоїть зусиллям Євросоюзу з надання допомоги Україні й став першим лідером ЄС, який підписав контракт у рамках масштабної китайської інфраструктурної ініціативи "Один пояс — один шлях".

"Орбан робить ставку на Китай. Було цілком зрозуміло, що уряд хоче перетворити країну на логістичний центр", — вважає старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики та доцент Університету Корвінус у Будапешті Тамаш Матура.

Нагадаємо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що його країна разом з усім міжнародним співтовариством шукає "хороші шляхи" завершення війни Росії в Україні. Але невдовзі Сі Цзіньпін сказав, що "Китай не є стороною конфлікту" під час зустрічі з Макроном. Про співпрацю деяких країн з Китаєм читайте у статті Юлії Климишин "Колискова Китаю для Європи".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі