Литва запровадила санкції проти осіб, причетних до нападу на українських моряків

Поділитися
Литва запровадила санкції проти осіб, причетних до нападу на українських моряків Грібаускайте: РФ має чітко виконувати вимоги міжнародних угод © © European Council
Ці люди тепер не зможуть займатися економічною та іншою діяльністю у Литві, сказала Даля Грібаускайте.

Литва запровадила національні санкції проти осіб, які напали на українських військових моряків у Керченській протоці, повідомила президент країни Даля Грібаускайте під час спільної з президентом Петром Порошенком прес-конференції у Києві. Вона також зазначила, що наступного тижня відбудеться засідання Ради ЄС, під час якого обговорять питання антиросійських санкцій.

"Ми прийняли наші національні санкції проти людей, які відповідальні за атаку на українських моряків в Керченській протоці. Вони тепер не зможуть займатися економічною та іншою діяльністю в нашій країні", - сказала президент Литви.

Як повідомляє видання BNS, у "чорний список" увійшли 20 осіб.

Грібаускайте також підкреслила, що Азовське море не є територією Росії, й у цих водах діють усі міжнародні домовленості та угоди.

"Росія, так само як і усі інші країни, має чітко виконувати вимоги цих міжнародних угод. Якщо ні, ми будемо й надалі підтримувати Україну, будемо збільшувати свою воєнну присутність. Ми маємо забезпечити вільне пересування кораблів в Керченській протоці. Ми дуже чітко говоримо про свою воєнну та гуманітарну підтримку Україні і відкрито про це заявляємо", - сказала вона.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Пізніше українських моряків вивезли до Москви, більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі