Литва і Канада виступили проти угорської ініціативи щодо перегляду співпраці НАТО з Україною

Поділитися
Литва і Канада виступили проти угорської ініціативи щодо перегляду співпраці НАТО з Україною НАТО й далі надає підтримку Україні і радить Угорщини змінити свою позицію
Канадський і литовський делегати рішуче розкритикували угорський "Меморандум" і запропонували делегату від Угорщини сприяти припиненню чвари між Угорщиною та Україною.

На засіданні Парламентської асамблеї НАТО, 26 травня, раніше надіслану на адресу генерального секретаря Альянсу Йенса Столтенберга пропозицію Угорщини переглянути співпрацю НАТО з Україною розкритикували представники Литви і Канади, передає "Укрінформ".

"Одна з країн Вишеградської групи намагається використовувати НАТО як інструмент для блокування зустрічі НАТО – Україна. Це неприпустимо, і тому прошу наших угорських колег сприяти тому, щоб угорський уряд не використовував НАТО як інструмент вирішення проблем між Україною та Угорщиною", – заявила делегат від Литви.

Представник Канади в свою чергу заявив, що свого часу відвідував школи нацменшин в Україні, та може підтвердити, що там поважається право на використання рідних мов. За його словами, немає нічого дивного у перегляді внутрішнього законодавства України з метою пропаганди рідної мови, що є цілком нормальною ситуацією і робиться в усіх країнах.

"Блокування однією країною процесу євроатлантичної інтеграції України для нас виглядає вельми проблематично і дивно з політичної точки зору", – підкреслив він.

Делегат від Угорщини відзначив, що офіційний Будапешт завжди буде підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України, засуджує нелегальну анексію Криму з боку Росії, однак вважає, що новим законом про освіту українська влада "замість зближення з Заходом будує націоналістичну країну".

Він додав, що Угорщина розраховує в цьому питанні на солідарність з боку НАТО.

Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

У лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі