Литва боїться пропаганди Росії як прелюдії до вторгнення - The Guardian

Поділитися
Литва боїться пропаганди Росії як прелюдії до вторгнення - The Guardian Литву насторожує російська пропаганда. © Flickr/Mr.TinDC
У Вільнюсі бояться, що Москва вигадає собі міф, яким виправдає анексію литовської території, як це було в Криму.

Росія намагається створити фейкову "історію", яка заперечує право країн Литви, Латвії і Естонії на існування. І це, на думку литовських чиновників, може виявитися пошуком виправдання для анексії за кримським сценарієм.

Про це сьогодні пише The Guardian, додаючи, що міністр оборони Литви і деякі інші чиновники з департаменту стратегічних комунікацій розповіли, що серйозно ставляться до загроз з боку кампаній дезінформації, які організовує Москва, щоб дестабілізувати регіон.

"Росія - це загроза", - сказав виданню міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.

"Там кажуть, що наша столиця Вільнюс не повинна належати Литві, тому що між Першою і Другою світовими війнами вона була окупована Польщею. Звісно, це історія, але Росія використовує її як виправдання", - додав він.

За словами Каробліса, часом дезінформація поширюється через державні російські інформаційні агенції, такі як "Спутник", через російське телебачення, але найчастіше вигадки поширюють російські депутати з Держдуми.

"Тепер там були репортажі про те, що Клайпеда ніколи не належала Литві і що це нібито подарунок Сталіна після Другої світової війни. Тут простежується реальна паралель з анексією Криму. Тож ми говоримо про загрозу територіальній цілісності Литви", - каже Каробліс.

Сержант Томас Кепоніс з литовського військового депардаменту стратегічних комунікацій каже, що його команда активно відстежує дезінформацію, яка часто схожа з пропагандистськими кампаніями, які зафіксували в Україні. Литва боїться, що російські зусилля з переписування історії можуть бути підготовкою до можливої атаки.

"Деякі мої колеги в Україні сказали мені, що впродовж 12 років були латентні інформаційні операції, некінетичні. А потім, коли умови були створені, вони переросли в кінетичні операції", - сказав Капоніс.

Він додав, що литовська сторона бачить, що як і у випадку з Україною, Росія впродовж багатьох років вела ворожу інформаційну кампанію. І це привід непокоїтися.

Тим часом, Литва хоче обмежити російськомовний контент в телеефірі для боротьби з "м'якою силою" Москви. У парламенті країни відзначили, що за останні кілька років кількість російськомовного контенту дуже зросла. Подібне рішення вже розглядали в Сеймі кількома роками раніше, проте не змогли його схвалити.

Раніше у Литві видали методичку з рекомендаціями на випадок російської агресії. Повідомляється, що 75-сторінкова брошура, яка видається міністерством оборони Литви, поширена тиражем у кілька десятків тисяч примірників.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі