Лідер вірменської опозиції Пашинян закликав країну до нових протестів

Поділитися
Лідер вірменської опозиції Пашинян закликав країну до нових протестів Пашинян закликав продовжити масові акції громадянської непокори © РБК-Україна
Опозиціонер заявив, що ніхто не допустить збереження влади правлячої партії після відставки Саргсяна.

Лідер опозиційного руху, депутат парламенту Вірменії Нікол Пашинян закликав своїх прихильників знову зібратися на мітинг вранці у середу, 25 квітня, після того, як зустріч з в.о. прем'єр-міністра Кареном Карапетяном була скасована, повідомляє Інтерфакс.

"Якщо Республіканська партія (очолювана екс-прем'єром Сержем Саргсяном правляча партія – ред.) готова з нами обговорити нашу повістку, вони знають мої контакти і можуть зустрітися зі мною завтра, і ми доведемо нашу революцію до кінця. Але оскільки є основи вважати, що цього не відбудеться, закликаю розпочати масові акції громадянської непокори і зібратися вранці в 11:00 на площі Республіки", – сказав Пашинян.

Опозиціонер заявив, що протягом тижня повинні бути проведені нові вибори прем'єр-міністра.

"У разі висунення кандидата від Республіканської партії сила нашого руху збільшиться. На посаду прем'єра повинна бути висунута лише кандидатура від оксамитової революції... ніхто не збирається стежити, як у правлячій партії після відставки прем'єра Сержа Саргсяна намагаються зберегти свою владу", - зазначив Пашинян.

З 31 березня в Єревані проходять масові протести проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який займав пост президента країни з 2008 по 2018 роки. Вірменія змінила конституцію в 2015 році і стала парламентсько-президентською республікою. Великі повноваження отримає прем'єр-міністр.

22 квітня прем'єр-міністр Серж Саргсян зустрівся з лідером опозиції, депутатом національних зборів Ніколом Пашиняном. Сторони не дійшли згоди, Саргсян відмовився йти у відставку.

У той самий день правоохоронці затримали опозиційних лідерів Нікола Пашиняна, Сасуна Мікаеляна і Арарата Мірзояна за обвинуваченням у незаконному проведенні зборів. Загалом на протестах 22 квітня були затримані близько 300 осіб, поліція застосовувала спецзасоби для розгону демонстрацій. 15 постраждалих госпіталізовані.

23 квітня протести у Вірменії продовжилися, до демонстрантів приєдналися групи військовослужбовців миротворчої бригади на чолі з підполковником. Також із СІЗО було звільнено лідера опозиції Пашиняна. За його словами, це свідчить про те, що "влада перейшла до народу".

У зв'язку з подіями Серж Саргсян прийняв рішення про свою відставку з поста прем'єр-міністра Вірменії, про що заявив особисто. Також він додав, що помилявся і що повністю виконує вимоги протестувальників, а також побажав миру і логіки своїй країні. На екстреному засіданні уряду в понеділок, 23 квітня, виконуючим обов'язки прем'єр-міністра був призначений перший віце-прем'єр-міністр Карен Карапетян.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі