Лідер проросійської партії "Сербська ліга" закликав Путіна ввести війська у Косово

Поділитися
Лідер проросійської партії "Сербська ліга" закликав Путіна ввести війська у Косово Сербські праві закликають Путіна "ввести війська" та "захистити сербомовних"
Офіційним приводом для цього стало вбивство лідера косовських сербів Олівера Івановича.

Голова проросійської партії "Сербська ліга" Олександр Джурджев закликав уряд Сербії звернутися до президента Російської Федерації Володимира Путіна з проханням ввести війська у Косово для "захисту сербського народу від терору".

""Сербська ліга" (SL) попереджає, що миротворці ООН і EULEX у Косові не можуть захистити сербський народ від терору, вчиненого албанськими терористами, хоча їхнє головне завдання полягає у збереженні миру, забезпеченні стабільності та безпеки", - йдеться у заяві лідера "Сербської ліги", опублікованій на сайт партії.

У зв'язку з цим Джурджев закликав "розгорнути на території Косова і Метохії 999 солдатів відповідно до резолюції 1244 Ради Безпеки ООН". А також почати переговори з Росією про введення в Косово російських миротворців.

У заяві також йдеться про те, що РФ може брати участь у врегулюванні ситуації у Косові "за прикладом врегулювання кризи в Сирії". Також Косово зветься у ній "південної сербською провінцією".

Нагадаємо, напередодні в місті Косовська-Мітровиця застрелили 64-річного лідера громадського руху "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича. Медикам не вдалося врятувати смертельно пораненого Івановича. Вбивці випустили у політика п'ять куль.

Косово - це колишня сербська провінція, близько двох мільйонів жителів якої, у переважній більшості, є етнічними албанцями. Це одна з найбідніших країн Європи. Вона оголосила про свою незалежність від Сербії у 2008 році. Більш ніж 110 країн визнали незалежність цієї країни, крім Росії і Сербії. П'ять членів ЄС - Греція, Іспанія, Кіпр, Словаччина і Румунія також відмовляються визнати незалежність Косово.

Як пише у своїй статті експерт Олена Снігир, останніми роками Західні Балкани не перестає лихоманити. Сербія, Македонія, Боснія і Герцеговина є, поряд з Україною, ще одним полем цивілізаційного протистояння Росії і Заходу. Відносною безпекою можуть насолоджуватися лише Словенія та Хорватія, які інституційно, економічно і політично сильнішими за своїх сусідів. Що ж стосується вразливості Сербії, Боснії і Герцеговини, Македонії, а до недавнього часу і Чорногорії, то вона проявляється по-різному, проте має однакові корені – слабкість демократичних інститутів, корупція, низький рівень добробуту населення, високий рівень організованої злочинності.

Вразливість регіону робить його зручною мішенню для реалізації російських амбіцій щодо розширення сфери свого впливу в Європі. Разом із тим Західним Балканам однозначно пощастило в тому, що їхні проблеми є проблемами і Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі