Шенген - Країни ЄС виступили за збереження Шенгенської зони, незважаючи на наплив біженців - Світ - dt.ua

Країни ЄС виступили за збереження Шенгенської зони, незважаючи на наплив біженців

4 грудня, 2015, 23:13 Роздрукувати

У той же час, в Євросоюзі мають намір посилити прикордонний контроль на зовнішніх кордонах.

В ЄС не мають наміру виключати Греції з Шенгену

Представник урядів держав Європейського Союзу виступили за збереження Шенгенської зони, проте відзначили необхідність усунення недоліків контролю на зовнішніх кордонах ЄС. Про це після засідання Ради Євросоюзу 4 грудня, повідомив міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні всі держави-члени висловили свою прихильність до цього простору", − запевнив Ассельборн, уточнивши, що Шенген буде функціонувати лише за умови дотримання правил.

"Перш за все, є згода про необхідність посилення координації при намірі прийняття національного рішення про тимчасове запровадження контролю на внутрішніх кордонах. Таке національне рішення має прямий вплив на сусідні держави-члени, які іноді відчувають на собі наслідки. Ось чому координація, попереднє інформування є пріоритетними", − уточнив глава МЗС Люксембурга.

Крім того, він відзначив необхідність усунення недоліків контролю на зовнішніх кордонах Шенгенського простору.

Ассельборн повідомив, що міністри обговорювали часові рамки контролю на внутрішніх кордонах ЄС, який відновили ряд держав. Міністр уточнив, що такий режим не повинен тривати більше шести місяців.

Ассельборн спростував поширену раніше в ЗМІ інформацію про можливість виключення окремих країн із Шенгенської зони (мова йшла про Грецію – ред.).

"Юридично неможливо виключити державу з Шенгенської зони. Шенгенські правила передбачають поетапні заходи, щоб вирішувати проблеми, що може в якості останнього рішення призвести до відновлення контролю на деяких ділянках внутрішньої кордону", − запевнив міністр.

Член Єврокомісії з внутрішніх справ Дімітріс Аврамопулос підкреслив важливість посилення контролю на зовнішніх кордонах ЄС.

"Ми повинні використовувати інструменти Шенгену, щоб він міг нам допомогти вирішувати проблеми. І це можливо, тільки якщо ми коректно реалізуємо наявні правила і посилимо контроль на зовнішніх кордонах", − заявив Аврамопулос.

Він додав, що у Єврокомісії розмірковують над змінами в прикордонному Шенгенському кодексі, щоб забезпечити систематичний контроль на зовнішніх кордонах.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилася інформація про те, що в зв'язки з напливом біженця в ЄС дію Шенгенських угод може бути призупинено на два роки, а також про те, що ЄС попередив Грецію про можливе виключення з Шенгенської зони якщо Афіни не виправлять "серйозні недоліки" прикордонного контролю.

За даними ООН, кількість біженців в Європі перевищило 750 тисяч осіб − це втричі більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули морем.

Лише у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Зеркало недели. Украина".

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >