Корабель ВМФ РФ не пустили до Ізраїлю через кризу в Україні і побоювання шпигунства

Поділитися
Корабель ВМФ РФ не пустили до Ізраїлю через кризу в Україні і побоювання шпигунства Великий протичовновий корабель "Віце-адмірал Кулаков"
Інцидент стався ще місяць тому. Міністерству закордонних справ Ізраїлю було повідомлено про рішення заднім числом.

Бойовому кораблю ВМФ Росії відмовили у дозволі зайти у порт міста Хайфа в Ізраїлі. Дане рішення було прийнято керівництвом оборонних структур в рамках політики нейтралітету з приводу кризи в Україні, а також щоб зайвий раз не дратувати США, повідомляє сайт NEWSru Israel з посиланням на газету Haaretz.

Інцидент стався ще місяць тому. Про який саме корабель йде мова, не пише видання, називаючи його "ракетним кораблем". Однак місяць тому Центральний військово-морський портал повідомляв з посиланням на джерело у Головному морському штабі, що під час походу у Середземне море Хайфу повинен відвідати великий протичовновий корабель "Віце-адмірал Кулаков".

За інформацією Haaretz, рішення про відмову приймалося радником прем'єр-міністра з питань національної безпеки Йосі Коеном спільно з міністром оборони Моше Яалоном, представниками Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) і загальної служби безпеки (ШАБАК).

Газета стверджує також, що особливі заперечення проти надання російському кораблю дозволу на вхід у порт Хайфи висунули представники ШАБАКа. В ізраїльській контррозвідці стверджують, що рік тому російський десантний корабель "Азов", який брав участь у святкуванні Дня Перемоги в Хайфі, використовував стоянку для збору розвідувальної інформації про Ізраїль. Представники ШАБАКа побоювалися, що новий візит також буде розглядатися росіянами як чергова можливість для шпигунства, пише Haaretz.

Видання відзначає, що міністерству закордонних справ Ізраїлю було повідомлено про рішення заднім числом, що викликало обурення глави відомства Авігдора Лібермана і високопоставлених дипломатів. Виступаючи на засіданні комісії Кнесету з іноземних справ і оборони, Ліберман дав зрозуміти, що, якщо б у прийнятті рішення брало участь МЗС, воно могло бути іншим. !zn

Читайте також:

Чотири кораблі ВМС України вивели з окупованого Криму, на черзі ще п'ять

Росія призупинила оборонну угоду з Литвою

Франція відправила в Чорне море протичовновий фрегат

У Криму буде статус окремого оборонного району, як у Камчатки і Калінінградської області

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі