Конфлікт між Туском і Варшавою поглиблюється - FT

Поділитися
Конфлікт між Туском і Варшавою поглиблюється - FT Туск може готувати повернення в польську політику. © Flickr/European Parliament
Остання його критика на адресу уряду рідної країни може бути ознакою повернення у польську політику.

Президент Ради ЄС Дональд Туск провів зв'язок між політикою правлячої в Польщі партієюі і "планом Кремля". Це був дуже жорсткий коментар щодо політичної ситуації в його рідній країні.

Про це пише Financial Times, нагадуючи, що Туск був прем'єр-міністром Польщі, перш ніж обійняв свою посаду в Брюсселі. у Варшаві часто пліткують, що він може повернутися у внутрішню польську політику, коли його термін на чолі Ради ЄС закінчиться. Туск може кинути виклик правлячій партії "Право і Справедливість", яку очолює його запеклий ворог Ярослав Качиньський.

Останні жорсткі коментарі Туска прозвучали на тлі того, як відносини між Варшавою і Брюсселем наблизилися до найнижчого рівня. Колишній польський-прем'єр перелічив низку протирічь між політикою "ПіС" і Єврокомісії у повідомленні на Twitter. Він також звернув увагу на погіршення відносин між Польщею і Україною.

"Тривога! Гірка суперечка з Україною, ізоляція в ЄС, відмова від верховенства закону і незалежності судів, атака проти незалежних ЗМІ і неурядових організацій - це стратегія "Права і Справедливості" чи "план Кремля"? Надто багато схожих рис, щоб спати спокійно", - написав Туск.

На його коментар злісно відповіла прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло. Вона теж написала у Twitter, що Туск "нічого не зробив для Польщі", поки був президентом Ради ЄС.

"Сьогодні, використовуючи свою посаду для атаки проти польського уряду, він атакує Польщу", - вважає вона.

Видання нагадує, що між Туском і "ПіС" впродовж року було чимало гучних конфліктів. В березні уряд Шидло висунув Яцека Сариуша-Вольського на посаду президента Ради ЄС, щоб заблокувати повторне переобрання Туска. В липні Туск звинуватив "ПіС" у "відмові від європейських цінностей і стандартів" через запланований перегляд системи юстиції. Польський уряд наполягає, що система вимагає реформування, оскільки з часів падіння комуністичного режиму не переглядалася і не очищалася. Опозиція ж вважає, що запропоновані зміни нашкодять демократії.

Тим часом, польські оглядачі кажуть, що остання критика Турска може виявитися моментом повернення у польську політику.

"Важко уявити більш явний вхід у польську політику, ніж розміщення повідомлення з 212 повідомлень з усіма звинуваченнями, які опозиція впродовж місяців висувала уряду ПіС", - зауважив колумніст Rzeczpospolita Міхал Шульдрунський.

"Туск повинен розуміти, що він перейшов Рубікон. Як голова Ради ЄС, він один з найважливіших предствників союзу. Від тепер всі його коментарі про Польщу можна буде розглядати як кроки потенційного лідера опозиції. І "ПіС" буде легше виставити ЄС як інституцію, якою керують інтереси опонентів чинного уряду", - додав він.

Нагадаємо, що 18 листопада польські прикордонники на міжнародному пункті пропуску "Шегині" не впустили до Польщі відповідального секретаря Державної міжвідомчої комісії України у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремету. У Варшаві підтвердили, що Шереметі заборонили в'їзд не тільки до Польщі, але і до інших країн Шенгенської зони терміном на рік.

У МЗС України заявили, що це рішення Варшави суперечить раніше досягнутим українсько-польським домовленостям і викликали польського посла Яна Пєкло для надання пояснень.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі