Компанії з Криму і РФ купують продукцію Microsoft в обхід санкцій – Reuters

Поділитися
Компанії з Криму і РФ купують продукцію Microsoft в обхід санкцій – Reuters Держструктури РФ і Криму знаходять способи купувати продукцію Microsoft, хоча і не можна через санкції. © bhva.ua
Серед покупців є і виробник ракет "Бук".

Державні організації і компанії з РФ і Криму, незважаючи на санкції, закуповують програми Microsoft, йдеться в ексклюзивному матеріалі Reuters.

Так, видання, посилаючись на базу даних державних закупівель Росії, стверджує, що найбільше російські держорганізації і кримські підприємства, на які поширюються санкції, придбали не менше 5 тисяч продуктів Microsoft на суму понад 1 мільйон доларів.

"Таке програмне забезпечення життєво важливо для багатьох фірм і організацій у Росії та Криму. У базу даних не входять приватні компанії, тому масштаб проблеми може бути набагато більше", - зазначає агентство.

Серед компаній, що підпадають під санкції і які придбали продукти Microsoft, вказаний і концерн "Алмаз-Антей" - виробник ракет класу "повітря-повітря" "Бук", та Головне управління державної експертизи - державне проектно-конструкторське агентство, яке бере участь у будівництві Керченського мосту.

Як повідомляється, компанія Microsoft заявила про те, що ретельно стежить за тим, щоб підсанкційні клієнти не могли використовувати її програмне забезпечення.

"Microsoft твердо дотримується юридичних вимог, і ми розглядаємо це питання протягом останніх тижнів", - заявив представник Microsoft в письмовому коментарі Reuters.

За даними агентства, продукція продавалася через третіх осіб і агентство поки не знайшло підтвердження того, що Microsoft продала свої програми безпосередньо компаніям, які підпадають під санкції.

Читайте також: Рютте на один вечір став героєм всієї Європи - Die Welt

Нагадаємо, на початку липня стало відомо, що електротурбін компанії Siemens потрапили в аннексированный Крим, незважаючи на санкції. У зв'язку з цим на початку серпня Рада Євросоюзу ввела нові персональні санкції стосовно громадян РФ і підприємств через постачання газових турбін Siemens в окупований Крим. Після цього німецька компанія оголосила, що не буде більше співпрацювати з державними компаніями РФ. Siemens оцінив скорочення виручки в Росії від 100 до 200 млн євро після скандалу з поставкою його турбін в окупований Крим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі