Компанія міністра торгівлі США розширила співпрацю з "Сибур" після введення санкцій проти РФ - Bloomberg

Поділитися
Компанія міністра торгівлі США розширила співпрацю з "Сибур" після введення санкцій проти РФ - Bloomberg Росс подвоїв кількість контрактів з компанією затя Путіна якраз тоді, коли США ввели санкції проти РФ. © Flickr/Business & Finance
Російський нафтохімічний холинг пов'язаний із зятем Путіна і олігархом Тімченком.

Компанія Navigator Holdings, яка частково належить міністру торгівлі США Вілбуру Россу, подвоїла кількість контрактів з російською "Сибур Холдинг" всього через кілька місяців після того, як США ввели санкції проти Росії у 2014 році. В їхній "чорний список" потрапив один з важливих акціонерів російського холдингу.

Про це повідомляє Bloomberg, уточнюючи, що сама "Сибур" не підпадає під санкції, запроваджені після російської агресії проти України. Хоча компанія має тісні зв'язки з російською владою. Станом на 2014 рік 32% компанії належали олігарху з "внутрішнього кола" Кремля Геннадію Тімченку. Крім того, чоловік молодшої доньки президента Росії Кирило Шамалов придбав того року 21% частку в "Сибур". Пізніше він продав майже все, лишивши собі лише 3,9%.

Росс зіштовхнувся з невдоволенням Конгресу після того, як стало відомо про відносини його компанії Navigator з російською "Сибур". Американським парламентарям не подобається, що міністр торгівлі США не розкрив існування такої своєї ділової активності перед призначенням на посаду. Сам Росс запевняє, що нічого поганого чи протизаконного не зробив.

Олігарх Тімченко, який досі в "чорному списку" санкцій, має серйозний вплив на "Сибур". Станом на минулий місяць йому належить частка 17% компанії.

Нагадаємо, що про зв'язок між компаніями Navigator і "Сибур стало відомо через так звані "Райські документи". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.

Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-расследователям з ICIJ і OCCRP.

У документах, серед іншого, фігурують понад 10 українських громадян. Завдяки Paradise Papers стала відома передісторія реєстрації панамських офшорів президента України Петра Порошенка, юристи якого спочатку вели переговори з компанією Appleby з острова Мен, але та відмовила їм через високі ризики.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі