Компанія екс-держсекретаря США інвестуватиме в Китай незважаючи на торговельну війну

Поділитися
Компанія екс-держсекретаря США інвестуватиме в Китай незважаючи на торговельну війну Найбільша нафтогазова компанія Exxon Mobil домовилася з китайцями про інвестиції © theqatarconsultancy.com
Остаточне рішення щодо проекту ще не прийняли, і воно залежатиме отримання необхідних дозволів та конкурентоспроможності пропозиції. Але запуск запланований на 2023 рік.

Найбільша нафтогазова компанія ExxonMobil, де колишній державний секретар США Рекс Тіллерсон є старшим віце-президентом, підписала нові угоди про потенційні фінансові вливання у нафтохімічний проект LNG-терміналу на півдні Китаю, всупереч торговій війни та напруженості у відносинах між країнами.

Як йдеться в повідомленні Exxon, компанія оцінює багатомільярдні інвестиції в провінцію Гуандун. Цей проект допоможе задовольнити очікуване зростання попиту на хімічні речовини в Китаї. Це стало частиною планів компанії по розширенню виробничих потужностей в США і Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

В Гуандуні вже розташований завод з виробництва етилену Royal Dutch Shell Plc і China National Offshore Oil Corp, розрахований на вироблення 1,2 млн тонн на рік.

Остаточне рішення щодо проекту ще не хувалили, і воно залежатиме отримання необхідних дозволів та конкурентоспроможності пропозиції. Але запуск запланований на 2023 рік.

"Наша угода з урядом провінції Гуандун демонструє зацікавленість ExxonMobil в просуванні цього проекту від концепції до завершення", - сказав Джон Веріті, президент ExxonMobil Chemical Company. "Ми цінуємо підтримку уряду і його досвід у просуванні такого великомасштабного проекту".

Новий комплекс буде спиратися на передові запатентовані технології в області прямого сирого парового крекінгу і виробництва якісних полімерів. Це буде сприяти прогресу у національних пріоритетах розвитку нафтохімії в Китаї, які включають самодостатність, диверсифіковані джерела сировини, перебалансування палива та хімікатів та просування нових конкурентних технологій. Рамкова угода також підтверджує підтримку провінції Гуандун в просуванні одержує термінал Huizhou LNG, в якому ExxonMobil має намір брати участь, включаючи поставку ЗПГ.

Компанія також оцінює інші проекти з виробництва хімікатів в Азії, щоб допомогти задовольнити очікуваний зростання попиту в регіоні. ExxonMobil планує збільшити виробництво хімічних речовин в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і Північній Америці приблизно на 40 відсотків. Це зростання буде досягнуто частково за рахунок додавання 13 нових об'єктів, у тому числі двох світових парових сухарів у Сполучених Штатах, які є частиною ініціативи компанії Growing the Gulf. Ці інвестиції дозволять компанії задовольнити зростаючий попит в Азії та інших зростаючих ринках.

Компанії з видобутку та хімічному виробництву ExxonMobil присутні в Китаї, і компанія працює головним чином через свою дочірню компанію ExxonMobil (China) Investment Co. Ltd. у Шанхаї. Компанія також є партнером по спільному підприємству з Sinopec, провінцією Фуцзянь і Saudi Aramco в першому інтегрованому нафтопереробному та нафтохімічному заводі в Китаї, який включає міжнародну участь.

Раніше повідомлялося, що уряд США має намір розширити список китайських товарів і послуг, на імпорт яких будуть діяти 25% мита; планувалося обкласти митом товарів та послуг з КНР на загальну суму в $ 200 млрд. У відповідь влада Китаю заявили, що мають намір ввести мита на товари із США на загальну суму $ 60 млрд.

Мінфін Китаю 15 червня оголосило про введення 25% мита на 659 найменувань товарів із США. Мито на 545 товарів на суму близько $ 34 млрд набуде чинності 6 липня, а дата набрання мита на інші товари буде оголошена пізніше.

15 червня влада США оголосили про введення 25-відсоткового мита на товари китайського виробництва на загальну суму в $ 50 млрд. Рішення прийнято "у світлі крадіжки Китаєм інтелектуальної власності і технологій, а також інших несправедливих торгових практик", йдеться у заяві президента Дональда Трампа.

З 2 квітня Китай підвищив мита на 128 товарів із Сполучених Штатів у відповідь на нещодавнє рішення Вашингтона щодо мит на алюміній і сталь із Пекіна. Так, фрукти і вироблені з них продукти відтепер обкладаються 15% митом, а американська свинина та продукція з неї - 25%.

Нагадаємо, 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію. Вже 8 березня глава Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземній стали 25% митом, а алюмінію - 10%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі