Компанія Apple розкрила число запитів від офіційних органів про видалення додатків

Поділитися
Компанія Apple розкрила число запитів від офіційних органів про видалення додатків Компанія Apple назвала кількість видалених додатків
У цілому компанія отримала прохання видалити 770 додатків.

Країни часто звертаються до IT-корпорацій з проханням видалити ті чи інші програми, які порушують законодавство країни. Є навіть лідери за кількістю таких вилучень. І далеко не завжди вони пов'язані з погрозами державі, буває, це просто обмеження для користувачів.

Таку статистику відкрила компанія Apple.

Компанія Apple розкрила число запитів, які отримала від офіційних органів різних країн з проханнями видалити додатки з App Store у зв'язку з порушеннями місцевого законодавства. Звіт опубліковано на сайті компанії, він охоплює період з 1 липня по 31 грудня 2018 року.

У цілому компанія отримала прохання видалити 770 додатків. Найбільше від Китаю, який попросив видалити з App Store 626 додатків, більшість з яких були пов'язані з порнографією або азартними іграми. Видалено було 517 з них.

На другому місці - Норвегія, яка просила видалити 37 додатків (всі прохання виконано, порушення пов'язані з азартними іграми). На третьому місці - В'єтнам: 29 додатків (більшість належать до азартних ігор), вилучено дев'ять додатків.

Влада Саудівської Аравії звернулися в компанію з проханнями видалити 25 додатків (всі запити пов'язані з порушенням законів про конфіденційність і всі виконані). Трохи менше направила Швейцарія: 19 додатків (азартні ігри, 15 видалені).

Компанія регулярно звітує про державні і приватних запити, але які країни просили видалити додатки і з яких причин, повідомила вперше.

Apple отримує урядові запити з різних причин. Наприклад, правоохоронні органи направляють їх у компанію від імені користувачів у випадках крадіжки телефону або в разі підозри на шахрайство з кредитними картами. Такого роду звернення - наймасовіші, випливає з документа. За звітний період компанія отримала 29,1 тис. таких запитів. На 78% з них Apple відповіла позитивно. Лідер в цій категорії - Німеччина: 12,3 тис. запитів. На 77% таких звернень відповідь була позитивною.

Запити також можуть бути пов'язані і з різними надзвичайними ситуаціями, коли є безпосередня загроза безпеці людини. Їх обробляє спеціальний відділ Apple в цілодобовому режимі, пояснює компанія. Якщо його співробітники вирішать, що безпосередня загроза існує, дані про підключення того чи іншого користувача до смартфону можуть бути передані правоохоронним органам.

Apple за друге півріччя 20018 року отримала 494 таких запити, позитивно відреагувавши на них в 90% випадків. Лідер за кількістю звернень - Великбританія (198 випадків, 173-х з них Apple відповіла згодою).

Вартість акцій Apple знизилася на тлі новин про те, що Джоні Айв вирішив залишити посаду головного дизайнера. Як повідомляє "Медуза", ввечері 28 червня на біржі Nasdaq акції подешевшали більш ніж на 1% в порівнянні з рівнем закриття попередньої торгової сесії.

Айв вирішив заснувати власну дизайнерську фірму, одним з клієнтів якої стане Apple. Він працював в компанії з 1992 року. Під його керівництвом був розроблений дизайн першого iMac, а також дизайн iPod, iPhone і Macbook. Голосом Айва було озвучено більшість роликів з анонсами нових продуктів Apple.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі