Комітет Європарламенту ухвалив резолюцію про запуск процедури санкцій проти Польщі

Поділитися
Комітет Європарламенту ухвалив резолюцію про запуск процедури санкцій проти Польщі Польщу можуть позбавити права голосу в ЄС за зазіхання на європейські цінності © polandinfo.ru
В Єврокомісії Польщі закидають порушення норм верховенства права через судову реформу в країні.

Профільний комітет Європейського парламенту в понеділок, 29 січня, прийняв резолюцію про підтримку процедури введення санкцій проти Польщі в рамках статті 7 договору про Європейський союз, повідомляє PAP.

На засіданні Комітету з громадянських свобод, правосуддя і внутрішніх справ (LIBE) за неї проголосували 33 члени комітету, проти – дев'ять.

Відповідна резолюція, за повідомленням прес-служби Європарламенту, була підготовлена після прийняття Європейською комісією рішення про запуск процедури санкцій.

Комітет ЄП "привітав рішення Комісії від 20 грудня 2017 року щодо забезпечення виконання положень статті 7 (1) Договору про Європейський союз у зв'язку із ситуацією в Польщі та підтримує звернення комісії до польської влади із закликом до вирішення проблеми".

Крім того, згідно з резолюцією, члени комітету закликають Європейськуй раду "оперативно вжити заходів у відповідності з положеннями, викладеними у статті 7 (1) Договору про Європейський союз". А також звертаються до Єврокомісії та Європейській раді з проханням "регулярно і в повній мірі інформувати парламент про досягнутий прогрес та кроки, які здійснюються на кожному етапі процедури (запуску санкцій – ред.)".

Нагадаємо, у грудні Європейська комісія вирішила розпочати процедуру введення санкцій проти Польщі за порушення норм верховенства права. Брюссель прийняв рішення про те, що польський закон про загальні суди підриває незалежність польських суддів, тому вирішив застосувати статтю 7 договору про ЄС, в якій йдеться про серйозні загрози верховенству права. Таким чином, Польща може втратити право голосу в ЄС.

Раніше президент Польщі наклав вето на два прийнятих парламентом закони про Національну судову раду та про Верховний суд. 25 вересня 2017 року він представив альтернативні версії цих законопроектів. У своєму рішенні він, зокрема, посилався на надлишок повноважень, які будуть сконцентровані в руках міністра юстиції, який одночасно виконує функції генерального прокурора. Унаслідок набрав чинності лише закон про загальні суди.

Незважаючи на те, що президент Польщі фактично пішов проти власної партії (ПіС) і викликав на себе шквал критики однопартійців, позицію Єврокомісії це жодним чином не пом'якшило. Вона розкритикувала і їх.

За кілька днів після оголошення про вето ЕК анонсувала запуск процедури, якапередбачає можливість позову Європейської комісії проти Польщі до Європейського суду справедливості про захист звільнених, у відповідності з прийнятим законом, суддів судів загальної юрисдикції.

Детальніше про реформи судової влади в Польщі та їх критику в Євросоюзі читайте в матеріалі "Ядерний варіант" для Варшави" автора Надії Коваль для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі