Комітет ПАРЄ підтримав поправки України до проекту зміни правил запровадження санкцій

Поділитися
Комітет ПАРЄ підтримав поправки України до проекту зміни правил запровадження санкцій © twitter.com/PACE_News
Ключова поправка стосувалася принципу голосування по санкційних рішеннях.

Комітет правил процедури, імунітетів та інституційних питань ПАРЄ підтримав поправки в проект змін до правил запровадження санкцій, які підготувала група депутатів, у тому числі і від України. Документ, у разі його ухвалення, зробить неможливим "прощення" РФ, передає "Європейська правда".

Наголошується, що поправки депутатів від Росії відхилили більшістю голосів.

У свою чергу глава віце-президент ПАРЄ Володимир Ар'єв також повідомив про те, що українська делегація бореться за справедливість.

"Сьогодні рішення ПАРЄ: залишитися сильними і принциповими чи піддатися російському шантажу і втратити повагу і вплив? Дилема "гроші проти справедливості". Для української делегації вибір очевидний: ми боремося за справедливість. Не можна прощати агресору, не можна робити поступок злочинцям, інакше множиться і агресія, і злочини. Ми це вже пройшли", - написав Ар'єв у Facebook. "Наразі регламентний комітет ПАРЄ підтримав наші поправки, які роблять резолюцію менш жахливою. Остаточне голосування ввечері. Але сам факт наявності цієї резолюції в ПАРЄ, замість засудження російської поведінки усюди, свідчить що карлікова політика за чотири роки стала більш поширеним стилем. Сьогодні, в певному сенсі, момент істини для європейських цінностей. Побачимо. Поборемось".

Це рішення ще мають затвердити, але, згідно практиці ПАРЄ, в разі підтримки правок комітетом, підвищуються шанси ухвалення документа в цілому.

Ключова поправка стосувалася принципу голосування по санкційних рішеннях. Резолюція пропонує підвищити поріг прийняття двома третинами голосів, у той час як зараз, необхідна лише половина тих, хто проголосував "за те, що істотно ускладнює введення санкцій проти РФ. В українській поправці запропоновано залишити правило половини для ряду санкцій, включаючи позбавлення Росії права голосу.

Друга поправка забороняє брати участь у роботі ПАРЄ депутатам, які обиралися в округах незаконно анексованого Росією українського Криму, і на інших окупованих територіях.

Також Комітет правил процедури рекомендував Асамблеї підтримати норму, згідно якої ініціюються додаткові покарання для Москви у разі, якщо РФ, уникаючи санкцій, в 2019 році знову не подасть список своєї делегації для участі в роботі Асамблеї.

Нагадаємо, у червні Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи ініціювало внесення змін до правил процедури Асамблеї на осінній сесії органу, які дадуть можливість російській делегації повернутися на тих умовах, в яких вона зацікавлена.

Раніше колишній голова ПАРЄ Мікеле Ніколетті наполягав на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ. Своєю чергою сенатор РФ Олексій Пушков заявив про те, що російська делегація у 2018 році не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії у ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі