Колумбія висилає аргентинських дипломатів після висловлювань президента Мілея

Поділитися
Колумбія висилає аргентинських дипломатів після висловлювань президента Мілея © EPA/ MATIAS CAMPAYA
Мілей назвав Густаво Петро "вбивцею-терористом".

Уряд Колумбії наказав вислати всіх аргентинських дипломатів з посольства країни в Боготі після інтерв'ю CNN, в якому президент Аргентини назвав свого колумбійського колегу «вбивцею-терористом».

«Висловлювання президента Аргентини підірвали довіру нашої нації і образили гідність президента (Густаво) Петра, який був обраний демократичним шляхом», — йдеться в заяві МЗС Колумбії.

Коментарі нового ультраправого президента Аргентини Хав'єра Мілея прозвучали під час розлогого інтерв'ю Андресу Оппенгеймеру з CNN en Español та The Miami Herald, яке вийде в ефір цієї неділі о 21:00 за східним часом, і в якому також йшлося про план економічної реформи лідера, який загальмував, та його рішучу підтримку Ізраїлю після міжнародного засудження його війни з Газою.

Про Петро, колишнього партизана, який став першим лівим президентом Колумбії після перемоги на виборах 2022 року, Мілей сказав: «Не можна очікувати багато від людини, яка була вбивцею-терористом».

У майже годинному інтерв'ю, яке відбулося в Буенос-Айресі, Мілей також захистив відповідь Ізраїлю на терористичну атаку ХАМАС 7 жовтня, заявивши, що війна Ізраїлю в Газі відбувається «в рамках верховенства права».

«Ізраїль став об'єктом жорстокого нападу, і такі речі вимагають відповіді, яка показує приклад. Ізраїль не переступає межі», — сказав Мілей.

Мілей, який народився католиком, але висловив бажання перейти в юдаїзм, сказав, що його зустріч у лютому з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху була однією з найтепліших, які він провів з моменту вступу на посаду.

Мілей також зізнався, що в приватному житті сподівається на перемогу колишнього президента Дональда Трампа на виборах у США в листопаді, але він має намір бути союзником Сполучених Штатів незалежно від того, хто переможе.

«Союзниками Аргентини є Сполучені Штати та Ізраїль; не секрет, що мої ідеї більше подібні на ідеї Республіканської партії, але з демократами у нас теж чудові стосунки», — сказав Мілей в інтерв'ю Оппенгеймеру.

Торік президент Колумбії Густаво Петро, попри прохання США, відмовився допомагати Києву озброєнням. Свою позицію він аргументував тим, що конституція Колумбії «передбачає мир».

Президент Аргентини Хав’єр Мілей заявляв, що вважає пріоритетними альянси з «країнами, які захищають свободу», зокрема зі США, Ізраїлем та Україною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі