Колишні генсеки НАТО не радять Трампу поступатися Україною Росії – The Guardian

Поділитися
Колишні генсеки НАТО не радять Трампу поступатися Україною Росії – The Guardian Схеффер і Расмуссен закликають провести саміт НАТО одразу після інавгурації Трампа. © NATO
Схеффер припускає, що новий американський президент може погодитися на домінування Росії над Україною в обмін на обіцянку не нападати на Балтію.

Двоє колишніх генеральних секретарів НАТО Андрес Фог Расмуссен і Яп де Гооп Схеффер закликали провести надзвичайний саміт альянсу одразу після інавгурації Дональда Трампа. Вони хочуть, щоб на цій зустрічі Вашингтон офіційно підтвердив, що буде захищати своїх традиційних союзників в разі зовнішньої агресії.

Про це пише The Guardian, додаючи, що колишні глави НАТО застерегли нового американського президента від укладання сумнівних угод з Володимиром Путіним, в рамках яких Захід погодився б поступитися Росії Східною Україною і Кримом як сферою впливу Кремля. За їхніми словами, це створило б лише прецедент для подальшого російського експансіонізму проти сусідніх країн.

"Якщо ми погодимось з анексією Криму, ми відмовимося від основаного на правилах світового порядку. І це матиме наслідки в інших місцях у світі", - сказав Расмуссен.

У свою чергу, Схеффер боїться, що Трамп піде на торги з Кремлем і запропонує йому Східну Україну і Крим в обмін на обіцянку, що російські війська не будуть вторгатися в країни Балтії.

"Якщо прийняття анексії Криму відбудеться, це стане першим випадком з часів Другої світової війни, коли кордони були змінені грубою силою. Така угода стане для Росії і президента Путіна політичним алібі, яке дозволить розширити сферу впливу на країни, які він називає своїм "ближнім зарубіжжям". Гадаю, це створить дуже поганий прецедент. У Кремля може скластися хибне враження, що якщо чекати достатньо довго, то НАТО, Євросоюз і Америка нарешті здадуться", - сказав Схеффер.

Читайте також: Кремлю потрібно знайти причини для конфлікту з Трампом – The Guardian

Як йдеться у статті свіжого тижневика "Дзеркало тижня. Україна", поки незрозуміло, чи усвідомлює президент-республіканець, що втручання Росії в Сирії лише поглибить кризу в цій країні та на Близькому Сході в цілому, виштовхуючи все нові і нові хвилі міграції в Європу, яка вже захлинається і від мігрантів, і від зростання ксенофобії. Практично непомітні його наміри щодо наповнення чимось іншим нинішнього курсу США на Близькому Сході.

Детальніше про перемогу республіканця Дональда Трампа на виборах у США та пріоритети його політики на посаді глави держави читайте в статті Богдана Яременка та Олега Белоколоса "Вибори президента США: як сталося неймовірне, і чого очікувати Україні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі