Коаліційному уряду Косово оголосили про недовіру

Поділитися
Коаліційному уряду Косово оголосили про недовіру В Уряді Косово розділились думки з приводу коронавірусу
Голосування за вотум недовіри оголосили після суперечок про введення надзвичайного стану.

Коаліційний уряд Косово отримав вотум недовіри в парламенті після того, як урядовці не змогли домовитись потрібно вводити режим надзвичайного стану через коронавірус чи ні. Про це повідомляє Reuters.

Голосування провели, всупереч благанням Франції та Німеччини щоб лідери балканських країн відмовилися від своїх розбіжностей і зосередились на боротьбі з поширенням коронавірусу.

Маючи 29 членів у парламенті на 120 місць, кабінет прем'єр-міністра Альбіна Курті навряд чи витримає голосування. Він вступив на посаду менш як два місяці тому після тривалих переговорів про коаліцію у жовтні минулого року.

Демократична ліга Косова (ЛДК), яка є частиною коаліції, подала клопотання про вотум недовіри після того, як Курті звільнив члена ЛДК Агіма Веліу з посади міністра внутрішніх справ.

Веліу підтримав заклики президента Косова щодо оголошення надзвичайного стану для боротьби з коронавірусом. Курті заявив, що такий різкий крок не виправданий, і виступив проти цього.

"Звільнивши міністра ЛДК без жодних консультацій, прем'єр-міністр розбив керуючу коаліцію", - сказав Арбен Гаші, член ЛДК.

У спільній заяві міністерства закордонних справ Німеччини та Франції закликали лігу переглянути свій заклик до вотуму недовіри.

"Франція та Німеччина стурбовані політичною ситуацією в Косові в той момент, коли політична єдність необхідна для подолання кризи COVID-19", - йдеться у спільній заяві.

Косово повідомило про 63 випадки коронавірусу. Одна людина померла після зараження вірусом.

Звільнення міністра внутрішніх справ пов'язують ще й з розбіжностями у думках чи варто скасовувати 100-відсотковий тариф на товари, вироблені в балканській конкуренції Сербії.

Косово запровадило тариф у листопаді 2018 року, заявивши, що він буде скасований, коли Белград визнає Косово.

Цей крок зупинив діалог щодо нормалізації відносин між Белградом та Приштиною і розлютив Європейський Союз та США, які підтримали проголошення незалежності Косова у 2008 році після війн, які розірвали колишню Югославію.

Курті вирішив частково зняти тарифи, спонукаючи США припинити допомогу в розмірі 50 мільйонів доларів.

У Косові зростає стурбованість тим, що США можуть вивезти свої війська з країни в знак помсти за податки, які Приштина вводила на товари з Сербії. Деякі політики закликають скасувати тарифи, щоб не поставити під загрозу відносини з Вашингтоном.

Європейський Союз та Сполучені Штати, які досі мають миротворчі війська в Косові, чинили тиск на новий уряд Косова, щоб зняти податки для продовження діалогу, який дозволить Косово стати членом Організації Об'єднаних Націй.

Адміністрація президента США Дональда Трампа за останні місяці відіграла ключову роль у намаганні домовитись про угоду між двома країнами. Але американський посланник Річард Гренелл попередив уряд Косово, про важкі наслідки, якщо країна не скасує тарифи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі