КНДР запустила ядерний реактор на тлі підготовки переговорів зі США - NYT

Поділитися
КНДР запустила ядерний реактор на тлі підготовки переговорів зі США - NYT КНДР запустила новий ядерний реактор, який може стати причиною серйозних проблем. © flickr.com
Рекатор може стати навіть виправданням для початку військової операції проти Пхеньяна.

Якщо президент Дональд Трамп дійсно зустрінеться з Кім Чен Ином у найближчі місяці, в чому багато американських чиновників сумніваються, перед ним постане виклик дещо більший, ніж просто переконати Північну Корею відмовитися від ядерної зброї.

Трампу потрібно також переконати Пхеньян відмовитися від заводів, реакторів і потужностей з виробництва ядерного палива для виготовлення зброї. А в цей час супутникові знімки вказують на те, що Північна Корея розширює такого роду виробництво.

Про це пише New York Times, додаючи, що на супутникових знімках видно північнокорейський реактор, який, на думку аналітиків, запустили нещодавно. Він розміщений на території ядерного науково-дослідного центру в Йонбйоні. Цей центр КНДР почала розвивати ще в 60-х роках. Зараз він може похвалитися сотнями будівель вздовж узбережжя річки Куріон на території більш ніж 7 квадратних кілометрів.

Північна Корея наполягає, що цей реактор буде займатися виробництвом ядерного палива для електростанцій. Але новий рекатор також здатен виготовляти плутоній, який можна застосувати для виготовлення ядерної зброї. До того ж, він може доповнити вже існуючі потужності центру в Йонбйоні, які старіють.

Вважається, що робити ядерне паливо для бомб на реакторах легше, ніж розробити ракети, які можуть завдати удар по будь-якій точці світу, Експерти сперечаються, як скоро у КНДР можуть з'явитися ядерні боєголовки, які витримають високу температуру від тертя в атмосфері. Однак, вони переконані, що Пхеньян вже навчився використовувати реакатори для отримання плутонію для бомб.

Видання зауважує, що новий реактор, зафіксованих на супутникових знімках, може стати однією з головних проблем на переговорах Трампа і Кім Чен Ина, якщо мета діалогу в тому, щоб денуклеризувати Корейський півострів. Якщо північнокорейський диктатор погодиться заморозити ядерні і ракетні випробування, він все одно зможе накопичити достатньо ядерного палива для побудови більшого арсеналу, поки переговори будуть тривати.

Видання нагадує, що під час переговорів з Іраном президент Барак Обама домовлявся про замороження виробництва нових об'ємів ядерного палива. Не відомо, чи зможе Трамп домовитися з КНДР про щось подібне. Але якщо переговори проваляться чи просто затягнуться, реактор зможе також стати виправданням для військових дій, принаймні, якщо новий радник президента США з національної безпеки Джон Болтон переконає в їх необхідності.

Нещодавно Кім Чен Ин розповів, за яких умов КНДР проведе денуклеаризацію. Під час візиту в Китай він сказав, що КНДР послідовно дотримується прагнення до денуклеаризації. Він зазначив, що ситуація на Корейському півострові поліпшується завдяки ініціативі його країни щодо зниження напруженості.

Президент США Дональд Трамп погодився на пропозицію лідера КНДР Кім Чен Ина провести зустріч, однак не повідомив про точну дату.

Раніше Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть з ними переговори. Також КНДР спочатку чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантії безпеки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі