КНДР може займатися розробкою біологічної зброї - WP

Поділитися
КНДР може займатися розробкою біологічної зброї - WP КНДР могла створити біологічну зброю. © РИА Новости
Американські розвідники вважають, що Пхеньян усунув технологічні перешкоди, які заважали йому створити ще один вид зброї масового знищення.

За п'ять місяців до того, як Північна Корея здійснила свій перший ядерний тест у 2006 році, розвідка США відправила в Конгрес звіт, в якому застерегла, що азіатська країна веде таємну роботу з розробки біологічної зброї.

У звіті йшлося про те, що режим вже давно добув збудників віспи і сибірської виразки. У КНДР були створені групи науковців, але їй бракувало певних технічних навичок.

"Ресурси Пхеньяна обмежуються рудиментарною інфраструктурою біотехнологій", - йшлося у документі американської розвідки.

Але через десятиліття після того КНДР змогла подолати технічні проблеми.

Про це пише Washington Post, додаючи, що Північна Корея активно рухається в напрямку отримання важливого обладнання, яке може бути використане у передовій програмі з розробки біологічної зброї. Американські і азіатські експерти з питань озброєнь кажуть, що північнокорейські лабораторії зможуть займатися як створенням небезпечних мікроорганізмів, так і генетичними модифікаціями. Тим часом, Кім Чен Ин відправляє своїх вчених за кордон для підвищення кваліфікації у сфері мікробіології, працюючи на біотехнологічні компанії у розвинених країнах.

В США аналітики наголошують, що КНДР, яка намагається розробити зброю масового знищення, дуже швидко може вийти на промислові об'єми виробництва біологічних збудників, якщо захоче. Це дасть Пхеньяну ще одну страхітливу зброю, якою він зможе погрожувати сусідам і США.

Нинішні і колишні американські чиновники сказали виданню, що не бачили прямих доказів того, що режим Кім Чен Ина розробляє справжню біологічну зброю, а не лише зразки і прототипи. Втім, вони також визнали, що розвідка могла не виявити виробництво зброї, якщо воно відбувається в лабораторіях цивільних фабрик, які займаються виробництвом аграрних добрив і ліків.

Раніше видання The Economist писало, що КНДР після запуску нової ракети хоче стати ядерною державою. Але навряд чи її робота над ядерною зброєю завершена. Адже всі запущені ракети, здається, згорали у атмосфері. Це означає, що північнокорейському режиму потрібно ще розробити технологію, яка захистить ядерну боєголовку при зниженні носія.

Як повідомлялося раніше, КНДР в середу вранці, 29 листопада, за місцевим часом запустила балістичну ракету з околиць Пхеньяну. За даними американської військової розвідки, за 50 хвилин ракета пролетіла близько 1000 км, перш ніж впасти в Японському морі. За даними Комітету начальників штабів збройних сил Південної Кореї, ракету запустили з полігону в північнокорейському місті Пхьонсон в провінції Пхьонан-Намдо.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі