Ключові факти про проміжні вибори в США

Доповнено
Поділитися
Ключові факти про проміжні вибори в США Проміжні вибори призначені на 6 листопада © Facebook/ U.S. Embassy Kyiv Ukraine
Шостого листопада в США відбудуться проміжні вибори, на яких повністю переоберуть Палату представників, третину сенаторів і більше половини губернаторів США.

Мільйони громадян США завтра вирушать на виборчі дільниці. Голосовать вони будуть не за президента. Однак наслідки проміжних виборів можуть бути майже настільки ж істотними. За підсумками виборів президент США Дональд Трамп може отримати більше влади, або навпаки - втратити частину впливу. Вибори відбудуться 6 листопада, але багато американців вже проголосували достроково, що є типовою практикою для країни. Телеканал CNN зібрав всю інформацію, яку варто знати про проміжних виборах в США.

Основи

Що таке американські проміжні вибори?

Усі знайомі з форматом президентських виборів в США, які проводяться кожні чотири роки і які висвітлюються більше будь-яких інших в світі. Але кожні два роки у США проходять ще одні важливі вибори: посеред президентського терміну в Америці повністю переобирають Палату представників - нижню палату Конгресу, 35 з 100 сенаторів і губернаторів 36 штатів.

Чому вибори, не пов'язані з обранням президента, викликають такий великий інтерес?

Трамп багато поставив на карту. Партія, яка отримає контроль над Конгресом, зможе як зробити життя президента легким, так і перетворити його на кошмар протягом останніх двох років його терміну.

Які політичні партії беруть участь?

Формально, їх багато, але насправді будь-які вибори в США зводяться до змагання між двома основними партіями: Демократичної та Республіканської. Протягом більшої частини своєї історії в Америці було дві домінуючі партії, які борються за Білий дім і місця в Конгресі. В першу чергу так склалося тому, що американська політична система передбачає, що "переможець отримує все". У країнах з парламентською системою влади, партії отримують місця в парламенті у разі якщо набирають певний відсоток голосів виборців. Вони навіть можуть укладати угоди і створювати коаліційні уряди. У США інша ситуація.

І якщо ви коли-небудь замислювалися, чому символ республіканців слон, а у демократів - віслюк, ось відповідь: політичні карикатури. Американський політичний карикатурист Томас Наст популяризував слона у якості символа Республіканської партії ще в 1874 році, коли намалював гігантську тварину, щоб зобразити голосування за партію на графіку Harper's Weekly. Демократ Ендрю Джексон почав використовувати зображення віслюка в передвиборчій рекламній кампанії в 1828 році, після того, як критики стали називати його віслюком через популістські погляди. Через багато років Наст намалював віслюка в іншій політичній карикатурі, і, вуаля, народився демократичний символ.

Які головні питання підіймаються на цих виборах?

Охорона здоров'я, економіка і імміграція. Згідно з опитуванням CNN, проведеним на початку цього року, цих три питання, саме в такому порядку, хвилюють виборців найбільше. Як і в 2016 році, імміграція є ключовою проблемою, хвилюючою республіканських виборців. Вони позитивно відреагували на заклики президента Трампа до введення жорстких заходів щодо імміграції і на його бажання побудувати стіну на південному кордоні США.

Яке значення мають вибори для решти світу?

Результати проміжних результатів, швидше за все, змінять сприйняття Трампа іншими світовими лідерами. Якщо республіканці наберуть більшу кількість голосів, це створить враження, що Трамп наділений великою підтримкою і владою, реанімуючи президента і його риторику "Америка понад усе" в очах світової спільноти. Трамп зможе більш рішуче наполягати на змінах у взаємодії США з союзниками ЄС і НАТО. Він також зможе сильніше тиснути на китайців в питаннях торгівлі або територіальних суперечок у Південно-Китайському морі.

Якщо демократи отримають контроль над Палатою представників, Сенатом або і над тим і над іншим, Трамп стане набагато слабкіше. Його адміністрація може бути практично паралізована розслідуваннями, які, як очікується, почнуть демократи, якщо повернуть владу. Колеги Трампа у світових столицях, від Москви до Парижа, зможуть простіше просувати власні інтереси, за рахунок американського президента, що опікується проблемами у своїй країні.

Сценарії

Залежно від того, за кого проголосують виборці, в останні два роки нинішнього президентського терміну Трамп може посилити вплив або втратити значну його частину.

Отже, що станеться, якщо республіканці отримають контроль над Палатою представників і Сенатом?

Трамп був би щасливий. Він би знову сказав, що він і його партія довели, що соціологи помиляються. Загроза початку розслідування по членам його адміністрації була б істотно знижена. Трамп і його партія сильно підштовхували б до виконання своїх бажань: виділення грошей на будівництво стіни на південному кордоні США, повне скасування реформи охорони здоров'я Obamacare, і, можливо, до другої податкової реформи. І Сенат, контрольований Республіканською партією, затвердить більш консервативних суддів на федеральній лаві, що може стати найбільшим спадком Трампа.

Що буде, якщо демократи отримають контроль над Палатою і Сенатом?

Це був би жахливий сценарій для Трампа. Демократи в повній мірі скористаються "системою стримувань та противаг", що прописана в Конституції. Демократичний Сенат може змусити Трампа висунути помірних суддів, а його риторика "Зробимо Америку знову великою" стане непрацездатною.

А якщо демократи виграють в Палаті, а республіканці контролюватимуть Сенат?

Цей законодавчий мікс вважається найбільш вірогідним результатом проміжних виборів. Але є області, де обидві сторони могли б вирішувати питання разом. Багато демократів Палати представляють райони, близькі до позиції Трампа щодо торгівлі, тому в цій сфері можуть бути укладені політичні угоди. Ймовірна заміна Трампа для договору НАФТА, за яку Конгрес, швидше за все, проголосує в наступному році, буде хорошим випробуванням цього сценарію.

Що станеться відразу після проміжних виборів?

Після виборів в Конгресі відбудеться так звана сесія кульгавої качки, яка розпочнеться в середині листопада. В цей час законодавці будуть займатися деякими досить значними проблемами - головним чином, обговорювати план фінансування передбачуваної стіни на кордоні між США і Мексикою. Новий Конгрес буде скликаний у січні.

Як пише The Economist, токсична федеральна політика - величезна слабкість Америки. Вона перешкоджає вирішенню реальних проблем, від імміграції до добробуту, і підриває віру американців в уряд і його інститути. Проміжні вибори - це шанс покінчити з нею і приступити до більш складної задачі - налагодити правильну політику. Трамп не був причиною виникнення цієї проблеми, але він підтримував її з ентузіазмом, виводячи на новий рівень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі