Клімкін засудив випробування водневої бомби у КНДР

Поділитися
Клімкін засудив випробування водневої бомби у КНДР Клімкін нагадав, що Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї
У МЗС України нагадали про відповідної резолюції Ради Безпеки ООН.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін засудив випробування КНДР водневої бомби.

"Рішуче засуджую ядерне випробування Північної Кореї", – написав керівник українського зовнішньополітичного відомства на своїй сторінці в Twitter у неділю, 3 вересня.

Він також вказав на важливість міжнародної реакції на дії КНДР для України як країни, що добровільною відмовилася від ядерної зброї.

"Зупинити це безумство надзвичайно важливо для України, яка відмовилася від третього у світі за величиною ядерного запасу", – підкреслив міністр.

У заяві Міністерства закордонних справ, поширеній 3 вересня, сказано, що Україна "рішуче засуджує випробування міжконтинентальної балістичної ракети", які КНДР провела 29 серпня.

У МЗС нагадали, що дії Пхеньяна є грубим порушенням Ради Безпеки ООН №2371.

"Україна приєднується до всіх країн, які виступили із засудженням такої небезпечної діяльності Пхеньяну і закликає керівництво КНДР негайно припинити провокації й почати діалог зі світовим співтовариством. В іншому випадку санкції Ради Безпеки мають бути доповнені та посилені", – сказано в заяві українського зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, у неділю, 3 вересня, влада Північної Кореї заявила про успішне випробування водневої бомби. Раніше в КНДР повідомили про розробку "поліпшеного" водневого боєзаряду, який може використовуватися в якості боєголовки для міжконтинентальної балістичної ракети.

Американські, японські та південнокорейські сейсмологи зафіксували підземні поштовхи поблизу північнокорейського полігону Пунгері, на якому КНДР зазвичай проводить випробування ядерної зброї. Співрозмовник агентства Reuters повідомив про те, що така активність може свідчити про випробування Північною Кореєю водневого боєзаряду.

У зв'язку з ядерними випробуваннями КНДР збройні сили Південної Кореї приведені у підвищену боєготовність, а в адміністрації президента Південної Кореї оголосили про скликання Ради національної безпеки для обговорення ситуації, що склалася. Сеул також має намір домогтися від Ради безпеки ООН введення жорстких санкцій проти "абсолютно самотнього" Пхеньяну.

Докладніше читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Країна ядерної свіжості" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі