Китайська підтримка Росії вийшла за рамки обміну люб'язностями – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Китайська підтримка Росії вийшла за рамки обміну люб'язностями – експерт Росія і Китай погодили свої позиції щодо стратегічних питань, щоб поглибити співпрацю
Країни мають узгоджені позиції щодо стратегічних один для одного питань.

Послідовна підтримка Москви в периферійних для Китаю, але потенційно небезпечних для його іміджу, питання вже вийшла за рамки простого обміну люб'язностями. Підтримка претензій Росії в обмін на підтримку Китаю в Східній Азії, підтримка позиції Москви щодо Курил в обмін на підтримку Пекіна з Тайваню. Про це пише в своїй статті для DT.UA Віктор Константинов.

Автор зазначає, що мова йде про стратегічні зрушення, які ведуть до узгодження позицій з дуже широкого кола питань. Значить, Пекін готовий ризикувати своїми інтересами заради єдності з Росією.

Однією з центральних проблем між КНР і Російською Федерацією завжди бачилося зіткнення інтересів двох країн у стратегічно важливих для них регіонах. Росія з побоюванням спостерігала за китайською експансією в Центральній Азії, для Пекіна незручними були відносини Москви з країнами Південно-Східної Азії, в тому числі у військово-технічній сфері і в питаннях міжнародної безпеки (особливо гострим було питання російсько-в'єтнамської партнерства).

Але розпочата за ініціативою Пекіна перебудова Шанхайської організації співробітництва дозволяє узгоджувати політику Китаю і Росії в Центральній Азії, пише експерт. Таким чином, країни можуть переводити її в багатосторонній формат і усунути тим самим головну небезпеку для їх конструктивного діалогу - гру центральноазійських країн на протиріччях двох лідерів.

Схожі зрушення відбуваються і в інших регіонах. В останні пару років Китай домігся помітного потепління з В'єтнамом. Одночасно Пекін відмовився від відкритої критики на адресу російських нафтогазових компаній, що ведуть розвідку на шельфі В'єтнаму, у т. ч. у секторах, на які претендує китайська сторона. Росія фактично підтримала Китай в територіальній суперечці з Філіппінами (враховуючи проведення в 2016 р. спільних військово-морських маневрів у Південно-Китайському морі, можна говорити про досить високий рівень політичної підтримки).

"Нарешті, досить активно працюють тристоронні діалоги Китаю і Росії з Монголією і Пакистаном. Поворот Росії до Азії, що стався на тлі конфлікту з Заходом в 2014 р., зробив Москву більш сприйнятливою до ситуації в ключових для китайсько-російських відносин регіонах. Отже, ймовірність досягнення компромісів, в чому зацікавлені і Китай, і Росія, буде лише підвищуватися", – пише Константинов.

Більше про потенційний союз Китаю і Росії читайте у статті Віктора Константинова "Рівняння союзу. Як Китай може перетворити партнерство з Росією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі