Китай заявляє: поки не зникне протестний рух, спокою в Гонконзі не буде

Поділитися
Китай заявляє: поки не зникне протестний рух, спокою в Гонконзі не буде Активісти турбуються через нарощування сил Китаю в Гонконзі © Jeffie Lam/Twitter.com/jeffielam
Китай нарощує свій вплив у Гонконзі під час карантину.

Підконтрольний центральній владі Китаю Офіс у справах Гонконгу і Макао попередив, КНР не буде сидіти склавши руки "з божевільною силою під боком", маючи на увазі гонконзьких активістів. У заяві звучало про те, що поки протестувальники "одягнуті в чорне" не будуть усунуті, місто ніколи не заспокоїтися, пише Reuters.

Самих протестантів в Офісі описують як "політичний вірус", який хоче знищити незалежність Гонконгу. Представники від Китаю заявили, що Центральний уряд КНР несе головну відповідальність за підтримання порядку і забезпечення національної безпеки у місті.

Така заява прозвучала на тлі зростаючої стурбованості демократичних активістів тим, що Китай посилює контроль над Гонконгом, поки через карантинні обмеження стримується активістський рух.

"Тактика випаленої землі цих демонстрантів - це політичний вірус у гонконгському суспільстві та великий ворог політики "Одна країна, дві системи", - заявили в представницькому Офісі.

В кінці минулого місяця поліція Гонконгу розігнала натовп з 300 активістів руху за демократію, деякі з яких були одягнені в чорне. Це був перший значний протест з того часу, як наприкінці березня уряд заборонив проведення публічних зборів з метою приборкати епідемію коронавірусу.

Арешти 15 активістів у квітні, включаючи політиків, видавців і адвокатів, повернули протестний рух в центр уваги та викликали осуд з боку Вашингтона і міжнародних правозахисних груп.

Проте в суботу, головне представництво Пекіна в Гонконзі, своєю чергою, засудило дії "крайніх радикалів" за проведення незаконних зібрань під час Дня праці, і звинуватило їх у підриві верховенства закону.

Страх того, що Пекін наростить свої сили над Гонконгом, ризикує відродити антиурядові протести після місяців відносного спокою через введений карантин.

Економіка Гонконгу зафіксувала в першому кварталі найглибший річний спад принаймні з 1974 року, оскільки пандемія коронавірусу завдала удару діловій активності, що і так знизилась після антиурядових протестів. Офіс у справах Гонконгу і Макао заявив, що, хоча економічні проблеми в Гонконзі обумовлені багатьма факторами, головною проблемою є антиурядові протести.

"Найбільша проблема Гонконгу - зсередини, тобто насильницькі сили, які відкрито закликають і беруть участь у протестах", - йдеться у повідомленні Офісу.

Читайте також: ООН уважно стежить за арештами демократичних активістів в Гонконзі - The Guardian

На початку лютого медики Гонконгу вимагали закрити кордон з Китаєм, що зупинити поширення коронавірусу і самостійно впоратися з епідемією. Гонконг є автономною частиною Китаю і його межа функціонує приблизно так само, як і звичайний міжнародний пункт пропуску.

Довгий час у Гонконгу і Центрального Китаю були складні взаємини. В середині червня, у найбільшої акції протесту в Гонконзі брали участь майже два мільйони людей. Жителі міста виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб на материковий Китай, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте демонстранти почали вимагати розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави китайської адміністрації Гонконгу Керрі Лем.

У грудні ці протести продовжилися. Лідер КНР Сі Цзіньпін заявив, що Китай ніколи не дозволить іноземним силам втручатися в його особливі регіони, включаючи Гонконг. На церемонії, присвяченій 20-й річниці передачі китайському Макао правлінню, Сі похвалив колишню португальську колонію за її патріотизм і лояльність Пекіну і навмисно промовчав про гонконгські протести.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі