Китай, Європа та технології домінували на Мюнхенській конференції з безпеки - FT

Поділитися
Китай, Європа та технології домінували на Мюнхенській конференції з безпеки - FT © Википедия
Європейські політики, в намаганні адаптуватися до епохи Дональда Трампа, зіткнулися з жорсткою риторикою з боку США.

Потенційні загрози безпеці зі сторони Китаю домінували на щорічній конференції з безпеки в Мюнхені, яка також позначила глибокі тріщини між країнами Європи і між технологічними компаніями та урядами, йдеться у матеріалі Financial Times.

Міністр оборони США Марк Еспер сказав міжнародним партнерам "розплющити очі" на "нечесну стратегію" Пекіна із взяття під контроль вразливих нових технологій, таких як 5G.

Жорстка риторика США, з якою категорично не погодився міністр закордонних справ Китаю Ван І, викликала побоювання серед країн ЄС, що їх змушують вибирати між США та Китаєм, чого вони не хочуть робити.

У той час як європейці дедалі більше поділяють занепокоєння Вашингтона з приводу безпеки та стратегічних наслідків підйому Пекіна, більшість з них не вважає розумним остерігатися Китаю в питанні контролю технологій, вважаючи цю загрозу не надто реалістичною, особливо зважаючи на брак альтернатив у технологічній сфері, серед яких і 5G.

Європейський реалізм Трампа

Багато європейських політиків перейшли від сподівань просто перечекати один президентський термін Дональда Трампа до визнання його присутності в Білому домі, що, можливо, є передвісником глибших структурних змін у відносинах зі США.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підсумував нову трансатлантичну реалістичну політику, яка все ще не є загальною і яка намагається перетворити зростаючий скептицизм Вашингтона щодо багатосторонніх відносин з ЄС з труднощів на можливість.

"Ми відходимо від критики Трампа до використання Трампа для зміни деяких міжнародних структур, таких як ООН, НАТО та СОТ", - сказав Марк Рютте. "Ми кілька років обговорювали Трампа і [запитували] "чому він там опинився?" Скористаймось його присутністю".

Глибокі тріщини на карті Європи

Чутливий стан відносин між Парижем та Берліном також обговорювався в Мюнхені.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що якщо франко-німецький тандем не зможе забезпечити "майбутню перспективу для середнього класу" в Європі, "ми допустимо історичну помилку".

"Ми стаємо континентом, який більше не вірить у своє майбутнє", - попередив він.

На запитання, чи не засмучений він тим, що Німеччина не змогла відповісти на його найважливіші пропозиції щодо реформи ЄС, він відповів: "Не розчарований, але я не хочу чекати".

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель, яка дуже довго обіймає свою посаду і загально відома своєю обережністю, була в центрі цього небажання довго чекати, і в Мюнхені Макрон готувався до епохи після Меркель. Президент провів три години за вечерею з Анналеною Бербок та Робертом Габеком, двома лідерами німецької Партії Зелених, яка на виборах набрала лише на декілька відсотків за ХДС Меркель.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас наголосив на зусиллях країни зіграти більш активну роль у світі, включаючи розмову про більшу кількість військових операцій, наприклад, у регіоні Сахель на півночі Африки, дестабілізованому ісламістськими терористичними групами.

Оскільки "епоха Америки як всюдисущого вартового світу, очевидно, добігає кінця", Німеччина змушена стати на її місце.

Але деякі країни сумніваються у готовності Берліна брати участь у таких операцій. Минулого року Німеччина двічі відхиляла прохання Парижа надати військову підтримку шестирічній кампанії Франції у Сахелі. Високопосадовці Берліна заявляють, що участь Німеччини в "об'єднаній групі сил спеціальних операцій" може порушувати конституцію країни.

Зростання рівня дезінформації

Засновник Facebook Марк Цукерберг стверджував, що він засвоїв уроки російських дезінформаційних кампаній у президентських виборах 2016 року в США.

Але співробітники служби безпеки у приватних розмовах висловлювали побоювання, що багато представників громадськості не знають про небезпеку маніпуляцій зловмисною пропагандою та ворожими державами. Один з них сказав, що дезінформація може легко перейти від чинника, що викликає лише роздратування, до серйозної загрози демократії, а публіка і не помітить, що було досягнуто переломної точки.

Про що говорили в Мюнхені основні спікери, яким вони бачать мінливий світ, читайте у статті Олексія Їжака "Оманлива беззахідність буття" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі