Китай розчарований заявою G7 щодо Гонконгу

Поділитися
Китай розчарований заявою G7 щодо Гонконгу
У Пекіні вважають, що G7 втручається у внутрішні китайські справи і "виношує злі задуми".

Влада Китаю розчарована тією частиною підсумкової заяви саміту G7, яка стосується ситуації в Гонконзі, повідомляють у вівторок західні ЗМІ з посиланням на представника МЗС Китаю Ген Шуана.

"Ми висловлюємо наше глибоке розчарування і рішуче неприйняття у зв'язку з заявою, яку зробили лідери G7 щодо обстановки в Гонконзі", - заявив він.

Він підкреслив, що G7 втручається у внутрішні китайські справи і "виношує злі задуми".

"Ми неодноразово вказували на те, що питання, які стосуються Гонконгу, це цілком внутрішня справа Китаю, і жоден іноземний уряд, організація або індивід не має право втручатися", - сказав Ген Шуан.

У спільній заяві саміту G7, що завершився напередодні в Біарріці, в тому числі йшлося про ситуацію в Гонконзі. Лідери "групи семи" підтвердили прихильність об'єднаній китайсько-британській декларації з питання передачі Гонконгу, підписаною прем'єром Держради Китаю Чжао Цзияном і британською прем'єркою Маргарет Тетчер 19 грудня 1984 року.

"Група семи" закликає уникати будь-якого насильства", - наголошувалося в повідомленні.

Гонконг - колишня британська колонія, яка увійшла до складу Китаю в 1997 році.

Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.

Детальніше читайте в матеріалі DT.UA "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і в статті Наталії Бутирської "Гонконг: територія свободи під китайським ковпаком" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі