Китай не такий вже і "закоханий" у Росію – Forbes

Поділитися
Китай не такий вже і "закоханий" у Росію – Forbes
Китайські банки не дають кредити російським через санкції Заходу.

Через конфлікт із Заходом, Росія намагається оголосити світові про свій "роман" з Китаєм. Але "царю Ромео" не варто на це розраховувати.

Про це на сторінках Forbes пише Кеннет Рапоза, зауважуючи, що Пекін відмовляється розвивати відносини з Москвою, доки діють санкції ЄС і США.

У другому найбільшому кредитному банкові Росії "ВТБ" кажуть, що китайські фінустанови відмовляються вести з ним справи. І причиною цього стали західні санкції проти "ВТБ". Китай не хоче влазити в "трикутник" і обирати між Росією, США та Європою, враховуючи, що економічних зв'язків із західною стороною в нього більше. Пекін намагається зберегти свою безпеку.

"Суперечлива позиція Китаю щодо російських банків полягає в тому, що санкції США і ЄС стали ключовою причиною стримування розвитку двосторонньої співпраці", - пояснив голова "ВТБ" банку Юрій Соловйов.

Він додав, що більшість китайських банків не проводять міжбанківські трансакції з російськими колегами. Більше того, Пекін відмовляється фінансувати і російський торгівельний сектор. Принаймні він робить це не через банки в РФ.

"Китайські банки істотно згорнули свою участь у наших міжнародних торговельних процесах і не надають фінансування", - додав Соловйов.

Рапоза нагадує, що російські "ВТБ" і "Сбербанк" опинилися в "чорному списку" санкцій з минулого року, після того, як війська Росії окупували Крим і почали підтримувати проросійських бойовиків у Донбасі. На думку оглядача, Москва дуже зацікавлена в створенні замороженого конфлікту в Україні, оскільки це гарантуватиме, що вона не приєднається до НАТО. Адже, згідно з правилами блоку, країни не можуть претендувати на членство, якщо в них є активні територіальні суперечки.

Видання Business Insider писало, що відносини Росії та Китаю складніші, ніж здаються. Колишня наддержава і потенційна наддержава ведуть суперництво за панування в Євразії: поки Росія вибудовує свою стратегічну вісь у східному напрямку і намагається зберегти вплив у Центральній Азії, Китай просувається на захід з наміром стати великою євразійською державою.

Ситуацію ускладнює той факт, що Китай став головним кредитором сусідів Росії, в той час як Росія, що перебуває в економічній кризі, не може запропонувати їм такі ж щедрі інвестиції, як Пекін.

Китайські інвестиції в енергетичний сектор Казахстану "дратують" Росію, а Туркменія (яка займає четверте місце за обсягами запасів природного газу) шукає альтернативні експортні маршрути для зниження своєї залежності від російських трубопроводів.

Інтерес Китаю полягає в тому, що "слухняна Росія надасть Китаю більше ресурсів для підготовки до вирішальної битви за статус великої держави в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні". З іншого боку, Росія може стати майданчиком для випробування Китаєм його моделей світового панування, особливо у фінансовій сфері.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі