Китай може розмістити атомні електростанції в Південно-Китайському морі

Поділитися
Китай може розмістити атомні електростанції в Південно-Китайському морі КНР планує направити до штучних островів у Південно-Китайському морі кілька плавучих атомних електростанцій © vchae.com
Наявність атомних електростанцій в Південно-Китайському морі значно розширить можливості армії КНР в регіоні.

Китай планує побудувати і направити до штучних островів у Південно-Китайському морі кілька плавучих атомних електростанцій, повідомляють китайські ЗМІ.

У свою чергу, представник Держдепартаменту США заявив про те, що Вашингтон обізнаний про дані повідомлення преси та закликає всі країни, які мають територіальні домагання в Південно-Китайському морі, утримуватися від односторонніх дій, які змінюють статус-кво.

Поява плавучих електростанцій у штучно створених КНР островах архіпелагу Спратлі, на деяких з яких споруджені злітно-посадочні смуги і ведеться будівництво радарних установок, за словами експертів, значно розширить можливості китайської армії у використанні радарів, управлінні системами ведення вогню, відстеженні підводних човнів.

Потенційне розміщення ядерних реакторів на плавучих платформах в зоні, яка схильна до ураганів і різких перепадів погоди викликає занепокоєння в екологів. Наявність атомних установок біля островів, які оспорюються кількома країнами також підвищує небезпеку серйозної катастрофи в разі військового конфлікту.

Нагадаємо, в найближчі тижні арбітражний суд в Гаазі має винести рішення за позовом Філіппін, які вимагають визнати незаконною діяльність Китаю щодо створення штучних островів в архіпелазі, що знаходиться порівняно недалеко від берегів Філіппін.

Читайте також: США відправляють спецназ і ВПС на Філіппіни на тлі дій Китаю в Південно-Китайському морі

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

Детальніше про стратегії КНР в Південно-Китайському морі читайте в статті Миколи Бєлєскова "Морська далечінь Піднебесної" на сторінках "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі