Китай має намір випробувати вакцину від коронавірусу по всьому світу

Поділитися
Китай має намір випробувати вакцину від коронавірусу по всьому світу Вакцина розроблена і тестується китайськими військовими медиками
Китайським вченим необхідно максимальне число піддослідних, щоб перевірити, як багато людей вироблять імунітет.

Китайські військові лікарі мають намір завершити клінічні випробування вакцини від коронавірусу до кінця квітня, але в ході досліджень їм потрібно якомога більше добровольців, яких вони розраховують знайти в країнах, що найбільш постраждали від епідемії, повідомляє видання South China Morning Post.

Випробування вакцини почалося в Ухані ще 16 березня. Тоді добровольцями стали 108 осіб, але тепер ученим необхідно перевірити вакцину на десятках тисяч людей, щоб оцінити частоту вироблення імунітету.

"Ми так швидко впоралися з поширенням коронавірусу, що тепер у нас не вистачає підтверджених хворих для подальшого тестування вакцини", - сказав вірусолог Чень Лін з Головної державної лабораторії по респіраторним захворюванням.

Чень Вей, головний епідеміолог і вірусолог з Академії військово-медичних наук, розповіла, що після того, як безпека та ефективність вакцини буде підтверджена на першому етапі випробувань, потрібно перевірити її на заражених з інших країн по всьому світу.

"Тестування на тисячах людей може знадобитися, наприклад, щоб дізнатися, чи існує статистична залежність у виробленні імунітету між тими, хто отримав вакцину і тими, хто одужав раніше сам", - сказала доктор Вей. За її словами, багато країн вже висловили готовність співпрацювати у випробуванні вакцини, хоча вона не уточнила, які саме.

Експерт з вакцинації з Шанхаю Тао Лін вважає, що клінічні випробування краще всього проводити в найбільш постраждалих країнах, таких як Італія, Іспанія, Великобританія чи Німеччина.

Читайте також: Вакцина проти туберкульозу може виявитися корисною в боротьбі з коронавірусом

Вакцини і ліки від коронавірусу також розробляють у багатьох інших країнах, випробовуючи препарати на тисячах добровольців. Британська дослідницька група hVIVO залучила для участі в дослідженнях 20 тисяч осіб.

Про те, як країнам Південно-Східної Азії вдалося стримати поширення коронавірусу на своїх територіях читайте в статті експерта зі Східної Азії Наталії Бутирській "Азіатські тигри проти коронавірусу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі