Китай вкладає в Тибет мільярди доларів, чекаючи смерті Далай-лами - NBC

Поділитися
Китай вкладає в Тибет мільярди доларів, чекаючи смерті Далай-лами - NBC Китай вкладає в Тибет мільярди доларів, готуючись посилити свою владу після смерті Далай-лами XIV © Johannes Eisele/Getty Images
"Реінкарнацію" Далай-лами в Пекіні вже вибрали.

Нещодавно Тибеті побувала з візитом делегація уряду КНР. Чиновники представили масштабну програму розвитку автономної області з населенням 3,3 млн. Масштабні інфраструктурні проекти включають у себе будівництво нових аеропортів і автомагістралей, збереження тибетських святинь і створення стійкої "зеленої економіки". Про це повідомляє американський телеканал NBC News.

За офіційними даними, з 1980-х років Китай вклав більше $ 450 млн у реконструкцію монастирів і храмів Тибету. Ще $ 290 млн будуть інвестовані в святині високогірного регіону в наступні п'ять років. Особливу увагу приділяють палацу Потала у Лхасі - резиденції з тисячею кімнат. У ньому знаходяться могили всіх Далай-лам (крім одного), які померли з 1682 року. 13-поверховий палац вже пережив дві великі реконструкції, на які Пекін витратив $ 37 млн, ще $ 4,4 млн передбачено на ремонт його золотих дахів.

Величезні грошові вливання КНР в Тибет свідчать про те, що офіційно атеїстична держава намагається створити імідж найбільшої нації буддистів у світі. Китай заявляє, що на його території проживає близько 300 млн буддистів.

Одночасно Китай намагається позбутися образу загарбника "даху світу". Нагадаємо, що в результаті воєнного вторгнення в 1950 році Тибет був включений до складу КНР. Хоча китайська влада залишила регіону широку автономію, там неодноразово спалахували повстання, які були жорстоко придушені. NBC News нагадує, що в серпні 2018 року віце-президент США Майкл Пенс заявив, що народ Тибету "був жорстоко репресований китайським урядом", а трохи раніше, в червні, Верховний комісар ООН з прав людини заявив, що в Тибеті "помітно погіршуються умови".

Пекін відкидає всі звинувачення у репресіях, заявляючи, що поважає права тибетського народу, а китайське правління принесло "відсталому регіону" лише процвітання. Китай наполягає, що Тибет був частиною його території з середини 13-го століття. З цим категорично не згоден уряд Тибету у вигнанні, який знаходиться в індійському Дхарамсалі. Його головою до 2011 року і був Далай-лама XIV. За свої зусилля мирно домогтися автономії Тибету, захистити права населення та зберегти тибетську культуру і релігію в 1989 році він був нагороджений Нобелівською премією миру. Незважаючи на це, в Пекіні його вважають небезпечним сепаратистом, який прагне відколоти від КНР майже чверть території.

Далай-ламі виповнилося 83 роки, і багато тибетців побоюються, що після його смерті Китай спробує призначити наступним духовним лідером Тибету свою маріонетку. Буддисти Тибету вірять, що після смерті душа старшого лами відроджується в дитині, однак офіційний Пекін заявляє, що тільки він має право затверджувати кандидатуру нового Далай-лами. У 1995 році, після того, як Далай-лама назвав тибетського хлопчика реінкарнацією попереднього Панчен-лами, другий за величиною фігури в тибетському буддизмі, Китай відправив дитину під домашній арешт і замість нього "призначив" свого Далай-ламу, нагадує NBC.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі