Киргизстан почав процедуру видворення авіабази США

Поділитися
Киргизстан почав процедуру видворення авіабази США Бішкек розриває договір зі США на авіабазі «Манас» © armybase.us
Бішкек вирішив денонсувати угоду з Вашингтоном по Центру транзитних перевезень в аеропорту "Манас", який зараз використовується американцями для підтримки своїх сил в Афганістані.

Влада Киргизстану почала процедуру виведення з території республіки американської авіабази.

Уряд республіки направив на затвердження парламенту законопроект, згідно з яким пропонується з 11 липня 2014 року денонсувати угоду про співпрацю щодо колишньої авіабази "Манас", нині Центру транзитних перевезень (розташований в аеропорту Бішкека).

Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв не раз заявляв свою позицію щодо "Манасу" - на цивільному аеродромі немає місця військовій базі, тому після 2014 року, коли закінчується термін оренди США, аеропорт має стати громадянським.

- Опубліковано відео падіння палаючих уламків літака ВПС США у Киргизстані

Авіабаза США була розміщена у Киргизстані в 2001 році. Вона використовується для підтримки коаліційних сил в Афганістані, головне завдання бази - повітряні перевезення пасажирів і вантажів в Афганістан і з нього, а також топливозаправка у небі над Афганістаном.

База розташовується на території міжнародного аеропорту "Манас" поблизу Бішкека. У 2012 році в якості плати за її розміщення киргизька сторона отримала 60 мільйонів доларів.

З закликами видворити базу з країни неодноразово виступали місцеві політики. Вони заявляли, зокрема, що даний об'єкт шкодить екології. У 2009 році керівництво республіки підтримало ці заклики, тодішній президент Киргизстану Курманбек Бакієв підписав відповідний указ (передбачалося, що після його підписання американські військові покинуть територію республіки протягом 180 днів). Згідно з поширеною версією, таке рішення офіційний Бішкек прийняв у зв'язку з отриманням фінансової допомоги з Росії.

Пізніше, однак, киргизька влада переглянула свої плани. Влітку 2009 року стало відомо, що база в Киргизстані залишиться. Вона була перейменована у "Центр транзитних перевезень", при цьому її функції та статус фактично залишилися колишніми.

Після зміни влади у Киргизстані (в 2010 році у країні стався переворот, в результаті якого Бакієв був повалений і втік із країни) нове керівництво республіки зафіксувало позицію про виведення бази до 2014 року. !zn

Читайте також:

Президент Киргизстану повідомив про твердий намір вступити у Митний союз

США після виведення військ планують зберегти в Афганістані дев'ять баз

Війська НАТО готують в Афганістані нову місію після 2014 року

Киргизстан звинуватила Росію в тому, що та не платить за військові об'єкти

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі