Кім Чен Ин спустошив резервний фонд КНДР – ЗМІ

Поділитися
Кім Чен Ин спустошив резервний фонд КНДР – ЗМІ Кім Чен Ин погано рахує державні кошти © kcna.kp
Ядерні випробування, масштабні пропагандистські проекти та міжнародні санкції згубно позначилися на державних фінансах Північної Кореї.

Випробування ядерної зброї та засобів її доставки, а також міжнародні санкції привели практично повного спустошення резервного фонду КНДР, повідомляє Radio Free Asia із посиланням на джерела в Китаї, пов'язані з північнокорейським керівництвом.

"Через екстравагантні витрати Кім Чен Ина кошти резервного фонду, який дістався йому від батька, Кім Чен Іра, закінчуються", - розповів виданню один зі співрозмовників.

За його словами, ядерні випробування і запуски балістичних ракет фінансувалися з цього фонду. Крім того, Пхеньян витратився на будівництво гірськолижного курорту на сході країни та інші масштабні пропагандистські проекти.

На думку джерел, на сьомому році правління Кім Чен Ин зіткнувся з проблемою дефіциту фінансових ресурсів, необхідних для управління країною.

Співрозмовник також розповів про своє знайомство зі співробітниками так званого "Офісу 39" - організації, яка щороку приносить до бюджету КНДР від 500 млн до 1 млрд доларів, займаючись контрабандою, торгівлею наркотиками та міжнародним шахрайством зі страховками. Керівництво "Офісу" стурбоване станом справ, і високопосадовці знають про проблему.

Ситуацію посилюють міжнародні санкції, зокрема, заборона на використання північнокорейських робітників за кордоном. Валютні надходження від надання робочої сили третім країнам приносили КНДР близько 500 млн доларів на рік.

З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.

22 грудня Рада Безпеки ООН одноголосно підтримала резолюцію про посилення санкцій проти північнокорейського режимуза розробку та випробування ядерної зброї та засобів її доставки.

Зокрема, з 1 січня до КНДР дозволено поставляти вже не 2 млн, а лише 500 тисяч барелів палива на рік. Крім того, до Північної Кореї заборонено ввозити продовольчу і сільськогосподарську продукцію, електричні прилади, землю, камінь, дерево, промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інші метали.

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі