Керрі під час розмови з Путіним варто пам'ятати, що Росія на межі краху – Newsweek

Поділитися
Керрі під час розмови з Путіним варто пам'ятати, що Росія на межі краху – Newsweek Керри должен помнить, что Россия не в том положении, чтобы диктовать свои требования по Украине. Иллюстрация © news.yahoo.com
Росія зараз в значно гіршому стані, ніж під час кризи 2009 року і з нею не можна говорити, як з рівноправним гравцем.

Держсекретарю Джону Керрі варто пам'ятати, що військові авантюри Росії в Україні і Сирії були спробами маніпулювати світосприйняттям. Кремль намагається показати, що він рівноправний з США гравець, який готовий співпрацювати у боротьбі проти ІДІЛ, але становить військову загрозу американським союзникам – Туреччині, Україні, а також сирійській опозиції.

Про це на сторінках Newsweek пише директор International Market Analysis Аріель Коен, додаючи, що Кремль переслідує дуже важливі геополітичні цілі як в Україні, незалежність якої він ставить під сумнів, так і в Сирії, де він створює підконтрольний курдський анклав.

Однак автор пише, що військова авантюра Росії проти України "стала стрімким падінням на дно". Але при цьому Кремль продовжує робити все можливе, щоб повалити прозахідний уряд в Києві і замінити його своїми маріонетками, які чекають моменту.

"Україну ніхто не залишить. Якщо вона погодиться на федералізацію, то розпадеться. Якщо ж спробує об'єднатися і розколеться під націоналістичним прапором, її чекає така ж доля", - цитує Коен неназваного чиновника з Кремля.

"Він мав на увазі, що Україна розпадеться раніше Росії, а Москва збирається підібрати її уламки. Гучні слова, але дуже сумнівні, зважаючи на всі проблеми Москви", - вважає експерт.

Читайте також: За допомогою військових авантюр Путін намагається приховати слабкість Росії - Atlantic Council

Він нагадує, що за останній рік ВВП Росії впав на 3,7%, купівельна спроможність на 20%, не кажучи про масштабну девальвацію рубля. Доходи він продажу енергоносіїв впали на 29% лише у першому півріччі 2015 року у порівнянні з аналогічним періодом за попередній рік. Росія так і не змогла диверсифікувати свою економіку і збудувати нові підприємства. Іноземні фахівці масово тікають з країни, а тами часом корумпованість і "кумівство" процвітає. Найближчі друзі Путіна поділили між собою усі ключові сектори російської економіки. А росіяни, у яких є можливість, масово емігрують зі своєї рідної країни. За перші лише 8 місяців 2014 року Росію покинули 203 тисячі її громадян. Цей показник дуже близький до рекорду за 1999 рік, коли з РФ емігрували 215 тисяч людей.

Тим часом, російські соціальні системи, такі як освіта і охорона здоров'я, у гіршому стані, ніж зазвичай. Москва вже наважилася закривати лікарні, що викликало хвилю протестів.

"Путінська парадигма зовнішньої політики досягає свого кінця. Через сповільнення економічного зростання Китаю тепер потрібно значно менше російської нафти і газу. В той час, як Москва зіпсувала свої відносини із Заходом, ринок КНР не став геополітичним порятунком, на який сподівався Путін в 2014 році. Росія ще не стала Північною Кореєю з ядерним арсеналом, але вона точно менш щасливе місце, ніж вона була навіть під час фінансової кризи в 2008-2009 році. До того ж вона значно менш гнучка, ніж в 90-х і на початку 2000-х", - йдеться в статті.

Коен пише, що російські еліти, в тому числі і люди, які входять до ТОП-100 російського журналу Forbes, розуміють, що Росії потрібні структурі економічні і законодавчі реформи. І в цей же час, вони не вірять, що Путін і його друзі-ветерани КДБ на щось подібне наважаться.

"Тож куди прямує Росія? В пітьму. Країна в такому стані ворожа для іноземних інвестицій, домашнього підприємництва і культурного відродження. Багато з тих, хто може залишити її, їдуть геть і везуть з собою свої таланти", - йдеться в статті.

Автор додає, що в цей же час, поки Росія має ядерну зброю, вона може демонструвати свою військову перевагу над сусідами. Та це не означає, що вона рівний суперник для США. Тож слухаючи вимоги Кремля щодо України і Сирії, Держсекретар Джон Керрі повинен пам'ятати про це.

Нагадаємо, що сьогодні Держсекретар США Джон Керрі прибув з офіційним візитом до Москви, щоб обговорити з Володимиром Путіним Україну і Сирію. Перед цим візитом американський сенатор Джон Маккейн закликав Керрі вимагати звільнення Савченко на кожній зустрічі з політиками РФ.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі