Кемерон: Вето РФ по "Боїнгу" викликає лють, треба знайти інший шлях до трибуналу

Поділитися
Кемерон: Вето РФ по "Боїнгу" викликає лють, треба знайти інший шлях до трибуналу Кемерон хоче покарання для тих, хто збив "Боїнг"
Британський прем'єр назвав вето РФ таким, що "приводить у лють".

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, слідом за низкою інших високопоставлених представників міжнародного співтовариства, звинуватив Росію в "перешкоджанні справедливості" в питанні збитого над Донецькою областю малайзійського "Боїнга" рейсу MH17.

У рамках свого візиту до В'єтнаму Кемерон заявив, що рішення Росії під час голосування в Радбезі ООН блокувати заснування міжнародного трибуналу по справі "Боїнга" викликає "лють" і є абсолютно неправильним.

"Давайте не забувати: громадяни Британії теж загинули на цьому рейсі. Сотні інших людей загинули. І ми не можемо дозволити одній країні стати на шлях пошуку правди. Одна країна не повинна стати на шляху правосуддя", - підкреслив Кемерон, передає The Telegraph.

"Якщо ми не можемо створити трибунал допомогою ООН, ми повинні знайти інший шлях", - додав він.

При голосуванні в РБ ООН про заснування міжнародного трибуналу по "Боїнгу" в середу, Росія стала єдиною країною, яка висловилася проти його створення. Цього виявилося достатньо для того, щоб заблокувати організацію трибуналу, оскільки РФ є постійним членом ООН і має право вето. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето. Зокрема, глава МЗС Австралії Джулі Бішоп назвала позицію РФ в ООН такою, що "заслуговує презирства", і такою, яка "обтяжує звірячий злочин".

При цьому Україна, Австралія, Нідерланди, Малайзія та Бельгія (ініціатори проекту резолюції - ред.) підтвердили намір не зупинятися і шукати альтернативні шляхи залучення винних до відповідальності.

Напередодні в МЗС Україні також підтвердили, що у країн є "План Б" для обходу вето РФ.

Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі