Кемерон розповів про домовленості щодо умов перебування Великобританії в ЄС

Поділитися
Кемерон розповів про домовленості щодо умов перебування Великобританії в ЄС Британія ніколи не стане учасником європейської супердержави та європейської армії, а також не приєднається до євро © flickr.com/photos/number10gov
Кемерон припускає, що британці проголосують на референдумі за те, щоб велика Британія залишилася в складі ЄС.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що Лондон наполіг на умовах, при яких може залишитися в складі Євросоюзу. Зокрема, Великобританія ніколи не стане учасником європейської супердержави та європейської армії.

"Упродовж останньої години я домовився про спеціальний статус Сполученого Королівства в Європейському Союзі… Британія постійно залишатиметься на позиціях щодо неучасті у процесах створення більш вузького Євросоюзу, ніколи не буде частиною європейської супердержави. Будуть запроваджені жорсткі обмеження для мігрантів з ЄС щодо допуску до нашої системи соціального захисту. Британія ніколи не приєднається до євро та забезпечить дієвий захист нашої економіки", - сказав Кемерон за підсумками дводенних переговорів з лідерами ЄС.

За його словами, в ЄС на законодавчому рівні буде закріплено положення, що Великобританія також не буде брати участь в "європейській армії".

Кемерон підкреслив, що досягнутих домовленостей буде достатньо, щоб рекомендувати своїм громадянам висловитися на референдумі за те, щоб велика Британія залишилася в складі Євросоюзу. Девід Кемерон офіційно не підтвердив, що даний референдум пройде 23 червня, але зазначив, що про дату референдуму буде відомо незабаром.

Читайте також: Туск сподівається утримати Велику Британію у ЄС

Туск у понеділок, 15 лютого, заявив про ризик розпаду ЄС. Варто підкреслити, що Кемерон хоче провести референдум про членство Великобританії в ЄС до кінця 2017 року. Деякі джерела вважають, що дана ініціатива спрямована на те, щоб змусити країни ЄС рахуватися з новим урядом Великобританії. Ця ініціатива також дає Кемерону можливість бути більш рішучим у переговорах з ЄС щодо повторного призначення Девіда Лідінгтона на пост міністра у справах Європи у Міністерстві закордонних справ та у справах Співдружності, який перебуває на цій посаді з 2010 року.

Ключовими питаннями для британського уряду у відносинах з Брюсселем є соціальні гарантії для внутрішньоєвропейських мігрантів, збереження фунта як національної валюти в Королівстві, дотримання принципів вільного ринку та збереження національного суверенітету. І керівництво ЄС готове піти на певні поступки Лондону, пише Юлія Загоруйко в своєму матеріалі для ZN.UA.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, що склалася, настроях британського суспільства та переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте в статті Юлії Загоруйко Чи покине Британія Євросоюз? у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі