Кандидат у президенти РФ пропонує план врегулювання конфлікту в Донбасі

Поділитися
Явлінський поклав на Росію відповідальність за кровопролиття на сході України
Виконання десяти пунктів плану, на думку політика, має сприяти деокупації регіону та його поверненню під повний контроль України.

Лідер опозиційної партії "Яблуко", кандидат у президенти РФ Григорій Явлінський звинуватив Росію у загибелі людей на сході України і запропонував план врегулювання конфлікту в Донбасі, повідомляє УНІАН.

Під час московської зустрічі з експертами з питань міжнародної політики та питань безпеки Явлінський повідомив про те, що в цій війні загинули тисячі людей, і смерті продовжуватимуться, оскільки реальний вихід із ситуації не шукають.

"Росія несе колосальну відповідальність за те, що там відбувається", - підкреслив політик.

За його словами, встановлення миру із сусідніми державами є одним із головних векторів його політики як кандидата в президенти Росії. Він також пропонує десять пунктів для припинення "нескінченного кровопролиття" в Донбасі.

У першу чергу необхідно вивести всіх російських "відпускників і ополченців" і всі підрозділи російських збройних сил з території Донбасу. А також негайно припинити військову, фінансову, дипломатичну та іншу підтримку сепаратистських сил та рухів, що діють на території України, вважає лідер "Яблука".

Другим пунктом він вказав на необхідність сприяти міжнародним миротворчим силам в частині забезпечення безпеки жителів охопленого війною регіону.

У той самий час РФ необхідно відмовитися від політики "обмеженого суверенітету" щодо нашої країни і не перешкоджати європейському вибору України, підкреслює Григорій Явлінський.

Четвертим пунктом кандидат у президенти пропонує "негайно припинити розпалювання ненависті до України і пропаганду війни в російських державних ЗМІ".

Далі він пропонує провести обмін утримуваними особами між Києвом і проросійськими бойовиками Донбасу за принципом "всіх на всіх" й оголосити амністію. А також запропонувати країнам "нормандської четвірки" і США форму міжнародної опіки над територіями Донецької і Луганської областей з особливим порядком місцевого самоврядування" на основі інституту міжнародної опіки, передбаченого главою ХІ Статуту ООН із застосуванням досвіду Дейтонських угод 1995 року і угод щодо статусу Саару 1954 року.

Сьомим пунктом політик пропонує укладення спеціального багатосторонньої (Україна, Німеччина, Франція, США, Європейський союз і Росія) угоди про тимчасовий статус "територій Донецької та Луганської областей з особливим порядком місцевого самоврядування" під егідою Ради безпеки ООН. У межах цієї угоди всі владні повноваження на цих територіях мають бути передані міжнародним органам управління, а судочинство, правоохоронна діяльність і контроль за кордоном - здійснюватися представниками країн-учасниць угоди.

Крім того, Явлінський пропонує демілітаризацію всього Донбасу і прилеглих територій із подальшим введенням режиму "особливої економічної зони" на засадах комбінації Угоди про асоціацію України з ЄС та відновлення дії Угоди про зону вільної торгівлі СНД.

Далі слід сформувати спеціальні фонди економічної допомоги для відновлення економіки і соціальної сфери потерпілого від бойових дій регіону.

Десятим пунктом кандидат у президенти РФ називає передачу окупованих територій Донбасу під повний контроль України після визнання усіма учасниками угоди того, що створені всі необхідні умови для забезпечення безпеки і нормального життя населення.

Нагадаємо, 18 грудня в Росії офіційно стартувала президентська кампанія. Вибори президента РФ відбудуться 18 березня 2018 року.

Про наміри брати участь у виборах президента повідомили 23 людини, у тому числі, діючий президент РФ Володимир Путін, телеведуча Ксенія Собчак, лідер ЛДПР Володимир Жириновський і опозиційний політик Олексій Навальний. "Комуністична партія" висунула кандидатуру директора підмосковного ЗАТ "Радгосп імені Леніна" Павла Грудініна.

8 лютого Центральна виборча комісія Росії завершила реєстрацію останніх кандидатів на президентські вибори 2018 року – телеведучої Ксенії Собчак ("Громадянська ініціатива") і Максима Сурайкина ("Комуністи Росії"). До цього були зареєстровані самовисуванець Володимир Путін, Павло Грудінін (КПРФ), Володимир Жириновський (ЛДПР), Борис Тітов ("Партія зростання"), Григорій Явлінський ("Яблуко") і Сергій Бабурін ("Російський загальнонародний союз").

ЦВК РФ відмовилася зареєструвати Олексія Навального в якості кандидата в президенти.

Детальніше про вибори без вибору в Росії читайте у статті Івана Валюшка "Все буде Путін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі