Канада не стане відправляти війська до Венесуели - Фріланд

Поділитися
Канада не стане відправляти війська до Венесуели - Фріланд Фріланд зазначила, що Канада не є прихильницею військового розв'язання кризи © kp.ua
Голова МЗС Канади підкреслила, що Оттава підтримує у цьому питанні країни "групи Ліми".

Канадський уряд не розглядає можливість введення своїх збройних сил до Венесуели з метою врегулювання кризи двовладдя, що відбувається в країні, заявила в Оттаві міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, повідомляє "Укрінформ".

"Можу підтвердити, що Канада не розглядає (питання) військового вторгнення до Венесуели", - сказала Фріланд.

Міністр нагадала, що країни-члени "Лімської групи" у документі щодо Венесуели висловилися за відмову від застосування військової сили проти Каракаса. Фріланд зазначила, що Оттава повністю підтримує цю позицію.

Раніше міністр оборони Канади Харджит Саджан у відповідь на аналогічне питання вказав, що ще дуже рано говорити про військових шляхи рішення венесуельського кризи, так як повинні бути використані всі дипломатичні методи його врегулювання.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі