Ізраїль і Палестина вперше за три роки повернулися за стіл переговорів

Поділитися
Ізраїль і Палестина вперше за три роки повернулися за стіл переговорів У Вашингтоні відновився мирний діалог між Ізраїлем і Палестиною © Flickr.com/photos/statephotos/
Прямі мирні переговори між ізраїльською і палестинською владою почалися у Вашингтоні після трирічної перерви. На спільну вечерю сторони зібрав держсекретар США Джон Керрі.

Після трирічної перерви Ізраїль і Палестина відновили прямі переговори. Представників ізраїльської і палестинської делегації зібрав за одним столом держсекретар США Джон Керрі.

На вечері, організованій у Вашингтоні, ізраїльську делегацію очолював екс-міністр закордонних справ Ципі Лівні, а палестинську - Саєб Ерекат, помічник президента Автономії Махмуда Аббаса.

Окрім Керрі на консультаціях присутній новий спецпредставник США з близькосхідного врегулювання Мартін Індік. Досвідчений дипломат раніше був послом в Ізраїлі і займався проблемами регіону в держдепартаменті і Раді національної безпеки США.

У даний час сторони обговорюють план переговорів на найближчі місяці, повідомив Держдепартамент США. Враховуючи, що вони не вели ніяких переговорів протягом трьох років, їм доводиться обговорювати досить багато базових моментів, включаючи формат, розклад і місце проведення наступних зустрічей.

На прес-конференції у Вашингтоні Керрі закликав сторони до розумних компромісів з метою досягнення миру. "Я знаю, що переговори будуть важкими, але я також знаю, що якщо діалогу не буде, наслідки будуть ще гірші", - сказав він.

Міністр юстиції Ізраїлю Ципі Лівні також зазначила, що переговори будуть дуже важкими і проблематичними. Однак вона додала, що зусилля щодо досягнення миру є взаємними "як для Ізраїлю, так і для палестинців, арабського світу, всієї світової спільноти".

Ханан Ашраві, представник палестинської делегації, сказав: "Потрібно домовитися про графік ходу переговорів та дотримуватися його. Ми сподіваємося на хороший результат".

Президент США Барак Обама привітав відновлення переговорів. Він висловив упевненість, що досягнення миру на Близькому Сході "можливе і необхідне", а кінцевою метою цього процесу має стати існування "двох держав, що живуть поруч один з одним у мирі та безпеці".

Нагадаємо, раніше ізраїльська влада погодилася випустити з в'язниць 104 засуджених до 1993 року, коли в Осло між Ізраїлем і Палестиною було підписано угоду, що стала першим кроком до створення палестинської національної держави. Звільнення ув'язнених було головною умовою, поставленою Палестинською національною адміністрацією (ПНА) для відновлення мирного діалогу. !zn

Читайте також:

Обама запевнив Аббаса у підтримці незалежності Палестини

Ехуд Барак порівняв кризу на Близькому Сході з крахом Османської імперії

Палестина отримала в ООН статус держави-спостерігача

Ізраїль не виключив, що йому доведеться почати діяти проти Ірану раніше за США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі