Депортованого до Німеччини екс-охоронця нацистського концтабору помістили в будинок для людей похилого віку

Доповнено
Поділитися
Депортованого до Німеччини екс-охоронця нацистського концтабору помістили в будинок для людей похилого віку Майже 30 років тому слідчі знайшли його ім'я в старому нацистському реєстрі © gorod48.ru
Через те, що Німеччина, Польща, Україна та інші країни 25 років тому відмовилися його прийняти, він продовжував жити в Квінсі.

Підозрюваного в нацистських злочинах Яківа Палія депортували з США до Німеччини. Його заарештували в Нью-Йорку, заявили в Білому домі, передає Huffpost. Депортація 95-річного колишнього охоронця концтабору сталася через 25 років після того, як слідчі вперше зштовхнулися з ним у зв'язку з його діяльністю під час Другої світової війни, і він зізнався, що збрехав для того, що отримати американську візу. Тоді він заявив, що під час війни був фермером і робочим.

За даними агентства AFP Палій був етнічним українцем. Він довгий час жив у США. Він був креслярем, потім пенсіонером, поки майже 30 років тому слідчі знайшли його ім'я в старому нацистському реєстрі. Тоді інший колишній охоронець розповів, що він "живе десь в Америці".

Палій сказав слідчим Міністерства юстиції, які прийшли до нього в 1993 році: "Я б ніколи не отримав візу, якщо б сказав правду. Всі брехали".

Суддя анулював громадянство Палія в 2003 році за "участь в актах проти єврейських цивільних осіб" в концтаборі Травники в окупованій нацистами Польщі.

Але через те, що Німеччина, Польща, Україна та інші країни відмовилися його прийняти, він продовжував жити у підвішеному стані в Квінсі з дружиною. Його постійна присутність там обурила єврейське співтовариство. Біля будинку часто проводилися протести. На банерах писали - "ваш сусід - нацист!".

За даними міністерства юстиції, Палій служив в Травниках в 1943 році, в тому ж році було вбито 6000 ув'язнених. Палій зізнався, що служив охоронцем, але заперечує будь-яку причетність до військових злочинів.

У вересні минулого року всі 29 членів конгресу в Нью-Йорку підписали лист, у якому закликали Державний департамент прискорити його депортацію.

Депортація відбулася після тижнів дипломатичних переговорів, які, на думку Білого дому, президент Дональд Трамп зробив пріоритетними.

"Завдяки широким переговорів президент Трамп і його команда забезпечили депортацію Палія в Німеччину і просунули спільні зусилля Сполучених Штатів з ключових європейських союзником", - сказали в Білому домі.

Міністерство внутрішніх справ, Міністерство юстиції і канцлер Німеччини Ангела Меркель не відразу прокоментували подальшу долю Палія. Раніше прокурори заявляли, що немає достатніх доказів, щоб звинуватити його у військових злочинах.

Яків вже привезли до німецького міста Мюнстер і помістили будинок престарілих, повідомив німецький журналіст телеканалу ZDF Андреас Кюнаст.

"Пенсіонер без громадянства був доставлений до Німеччини рано вранці і тепер перебуває в будинку для людей похилого віку біля Мюнстера", - написав Кюнаст в Twitter.

Депортація Палія є першою для підозрюваного в нацистських злочинах, так як в 2009 році Німеччина погодилася прийняти Джона Дем'янюка, якого звинуватили в тому, що він служив в охороні нацистів. У 2011 році він був визнаний винним у причетності до більш ніж 28 тисяч вбивств у концтаборі Собібор. Він помер через 10 місяців у віці 91 року під час очікуванні апеляції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі