Іспанія розглядає можливість змінити конституцію для виходу з кризи - FT

Поділитися
Іспанія розглядає можливість змінити конституцію для виходу з кризи - FT Іспанія може змінити свою конституцію через Каталонію. © travelask.ru
Але найбільш ярі каталонські сепаратисти навряд чи погодяться на такий компроміс.

Сепаратистська криза в Каталонії довела Іспанію до межі цього тижня. Тож члени уряду і опозиції збіралися в Мадриді на таємну зустріч, щоб знайти формулу для виходу з глухого кута.

Прем'єр-міністр і лідер консервативної "Народної партії" Маріано Рахой разом з лідером опозиційної "Соціалістичної партії" Педро Санчесом попросили своїх депутатів написати план для подолання кризи через реформу конституції Іспанії, яка діє з 1978 року.

Про це пише Financial Times, додаючи, що це дуже амбітна ініціатива. Основний документ сучасної іспанської демократії настільки користується пошаною політичних еліт і громадян, що поправки в нього за весь час вносилися лише двічі: в 1992-му і 2011-му роках.

Більше того, будь-яка конституційна реформа, яка буде передбачати збереження Каталонії у складі Іспанії, не сподобається радикальним сепаратистам, таким як "ліві" радикали з партії CUP. В соціальних мережах партія писала цього тижня: "Ні кроку назад! Давайте покінчимо з 78-м!".

Однак, конституційні експерти, політологи і громадські активісти дійшли висновку, що модернізація основного закону Іспанії, особливо тих пунктів, які стосуються регіональної автономії і ідентичності, можут стати хорошим кроком вперед. Соціалісти вимагають таку реформу з 2013 року.

Як відомо, 10 жовтня президент Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії.

Він також висловив готовність вести Каталонії до незалежності шляхом переговорів з іспанським урядом і керівництвом ЄС.

При цьому в Каталонії підкреслили, що підписаний документ не набуде чинності до переговорів з іспанським урядом, на які розраховує Барселона.

Уряд Іспанії, у свою чергу, заявило про те, що не визнає декларацію про незалежність Каталонії.

Детальніше про референдум у Каталонії та його наслідки для країни й регіону читайте в матеріалі Олексія Коваля "Незалежність Каталонії: чим відповість Мадрид?", у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі