Новини світу - Ірландія хоче замінити Британію в якості центру міжнародних судів після Brexit - Світ - dt.ua

Ірландія хоче замінити Британію в якості центру міжнародних судів після Brexit - FT

15 січня, 2018, 22:10 Роздрукувати

Вихід з ЄС може підірвати довіру до британської судової системи.

Ірландія хоче запропонувати Європі свої юридичні послуги, потіснивши Британію. © Flickr/picqero

 Дублін приєднався до гонки за роль нового європейського вузла міжнародного комерційного права після "жорсткого" виходу Великої Британії, який може підірвати статус британських судів і англійського закону в очах міжнародного бізнесу.

Про це пише Financial Times, додаючи, що організація ірландських баррістерів Bar of Ireland збирається відкрити англомовні суди в Німеччні, Франції, Бельгії і Нідерландах, щоб перебрати на себе частину дорогої і престижної юридичної роботи, якою тривалий час займалася саме Велика Британія.

Експерти з фінансових і професійних послуг застерігають, що Brexit може нашкодити британській репутації глобального еталону для міжнародного законодаства. Це може поставити під загрозу дохідний бізнес великих юридичних компаній у лондонському Сіті.

"Міжнародні користувачі юридичних послуг Британії вже почали подавати сигнали про те, що вони хочуть перенести операції. З цієї точки зору визід Британії з ЄС створює реальну можливість для Ірландії не лише в питанні юридичних послуг, а й економіки в ширшому значенні", - сказав голова Bar of Ireland Пол МакГаррі.

Як і Велика Британія, Ірландія пропонує систему загального права, яка користується англійською мовою. Крім того, англійською говорять всі спеціалісти в сфері юстиції і існуючі ірландські комерційні суди, які можуть швидко розглядати бізнес-справи.

Bar of Ireland почав переговори з великими адвкатськими фірмами, щоб вирішити, як можна створити ринок на основі системи юстиції країни. Також організація хоче, щоб уряд встановив формальні цілі зі збільшення надання міжнародних юридичних послуг, а також щоб призначив спеціалістів, які будуть стежити за виконанням такого плану спільно з департаментом юстиції Ірландії. Мінстр юстиції країни Чарлі Фланган підтримав ініціативу барристерів і хоче офіційно просунути її через агенцію внутрішніх інвестицій країни IDA Ireland.

Втім, Ірландія не єдина країна, яка хоче стати міжнарожним юридичним вузлом замість Великої Британії. Новий Торговельний суд Нідерландів почне роботу цього року. Він теж буде розглядати справи англійською мовою.

Читайте також: Британія хоче "прозорого" кордону з Ірландією після Brexit

Раніше екс-директор MI6 прогнозував велике скорочення впливовості Британії через Brexit. Він також нагадав, що останні 25 років британська зовнішня політика була тісно пов'язана з іншими країнами-партнерами, зокрема з Францією і Німеччиною". Водночас, США стали "не дуже надійним партнером", що робить міжнародну систему менш ефективною, ніж у минулому.

Нагадаємо, лідери країн Європейського союзу в Брюсселі погодили перехід до наступного етапу переговорів по виходу Великобританії з спільноти.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №18, 18 травня-24 травня Архів номерів | Зміст номеру < >