Іранський суд виніс вирок смертельної кари для "американського шпигуна"

Поділитися
Іранський суд виніс вирок смертельної кари для "американського шпигуна" © ria.ru
Багато хто вважає, що справу була політично мотивована через відносин США з Іраном.

В Ірані суд засудив трьох осіб за шпигунство на користь США, засудивши одного з них до смертної кари, і один - у шпигунстві на користь Великобританії. Прихильники президента Хасана Рухани заявили, що справу було політично вмотивованим. Про це повідомляє BBC.

Прес-секретар Голамхосейн Есмаїлі заявив, що двоє чоловіків, Алі Нафарие і Мохаммадали Бабапур, отримали 10-річний термін за "роботу на ЦРУ". Мухаммед Амін Насаб засуджений на 10 років за допомогу британській розвідці.

За словами Есмаїлі, яких-небудь деталей про засудженому до смертної кари нібито американського громадянина поки не розголошуються, оскільки вирок підлягає оскарженню.

Згідно ЗМІ, поки немає інформації про те, чи є там хто-небудь з тих засуджених 17 осіб, які, за словами розвідки Ірану, були заарештовані за шпигунство на користь ЦРУ на початку цього року.

Раніше іранські розвідники стверджували, що засуджені збирали інформацію на ядерних та військових об'єктах і в приватному секторі. Тоді всі звинувачення президент США Дональд Трамп відхилив і назвав їх "абсолютно помилковими".

У вівторок державні ЗМІ послалися на Есмаїлі, заявивши, що апеляційний суд скоротив термін тюремного ув'язнення брата президента Ірану Хасана Рухани з семи до п'яти років. Хосейн Ферейдун був засуджений за отримання хабарів" і оштрафований на 26,7 млн доларів.

У травні повідомлялося, що Ферейдуну, близькій раднику президента і ведучому дипломату, був призначений тюремний термін за корупцію.

В Ірані щороку страчують сотні людей. Смертна кара, зокрема, передбачена за злочини, пов'язані з наркотиками, а також за порушення моральних норм. Крім того, людину можуть засудити до смерті за такими звинуваченнями, як "образу Пророка" або "святотатство".

В 2018 році США в односторонньому порядку вийшли з ядерної угоди і ввели проти Ірану санкції. У відповідь Тегеран почав прискореними темпами відновлювати свою ядерну програму.

Німеччина, Франція і Британія припускають, що через посилення санкційного тиску США на Іран цінність ядерної угоди ризикує бути зведена до нуля, так як чим сильніше Вашингтон тисне на Тегеран, тим більше положень "ядерної угоди" відкидає останній. У зв'язку з цим у трьох столицях зажадали продовження діалогу щодо відновлення або переукладання ядерної угоди і висловили занепокоєння зростанням напруженості в регіоні Перської затоки.

Детальніше про проблеми з контролем над ядерними випробуваннями читайте у статті Олексія Їжака "Невидимі ядерні випробування" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Стажер
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі