Іранська пропаганда переконує іракців у співпраці США з "Ісламською державою" – WP

Поділитися
Іранська пропаганда переконує іракців у співпраці США з "Ісламською державою" – WP Іракські бойовики кажуть, що США підтримують зброєю ісламістських джихадистів © globallookpress.com
Іракці вважають, що США роблять занадто мало для боротьби з ІД, тому починають підозрювати їх у співпраці з терористами.

Іракські бойовики стверджують, що США підтримують "Ісламську державу" заради контролю Близького Сходу, пише видання The Washington Post.

Іракські бойовики кажуть, що США підтримують зброєю ісламістських джихадистів. Багато іракців впевнені, що ця підтримка є, незважаючи на абсурдність таких чуток. На їхню думку, США підтримують ІД із багатьох причин, але головна – контроль Близького Сходу, Іраку зокрема, а також – через нафту, йдеться в статті.

"Це не викликає сумнівів", - каже Мустафа Сааді, командир одного з шиїтських бойовиків. "З "Ісламською державою" майже покінчено. Вони слабкі. Якщо б Америка припинила їх підтримувати, ми могли б перемогти їх за кілька днів", - додав він.

Американські військові чиновники кажуть, що надумані обвинувачення настільки, що їх не варто навіть коментувати. "Це смішно", - сказав полковник Стів Уоррен. Він нарікає, що, на жаль, ці міфи вірить велика частина населення Іраку. На його думку, це більше, ніж просто "тривожна спадщина недовіри через непрості відносин Сполучених Штатів з Іраком після вторгнення 2003 року".

"Який вплив ми можемо мати, якщо вони думають, що ми підтримуємо терористів?", - нарікає аналітик Кірк Сауэлл.

Заяви про змову США з ІД регулярно лунають з уст шиїтських політиків. "Вони досить посилено в просуванні цієї своєї кампанії, спрямованої на підрив американського впливу", - кажуть американські чиновники.

"Іранці та підтримувані Іраном шиїтські бойовики дійсно проштовхують цю лінію пропаганди про те, що Сполучені Штати підтримують ІД", - говорить Уоррен. "Це частина іранської пропагандистської машини",- підкреслив він.

Це говорить про розкол в уряді Іраку, частина правлячої еліти хоче почати тісну співпрацю з Іраном. Іракські чиновники скаржаться, що їх завдання не може переконаннями народу в тому, що США слабо реагують на погрози з боку ІД.

"Ми не вважаємо, що американці підтримують ІД", - говорить Насир Нурі, прес-секретар Міністерства оборони Іраку. "Але це правда, що більшість людей говорять: американці повинні робити набагато більше, ніж вони роблять. Все це відбувається тому, що Америка дуже повільно діє, і тому більшість людей вважають, що США підтримують ІД", - говорить він.

Раніше повідомлялося, що США підозрюють Ірак в постачаннях доларів "Ісламському державі".

Читайте також: Ірак скасовує авіарейси через ракетні пуски Росії – ЗМІ

Операція в Іраку почалася 20 березня 2003 року. Американські і британські війська вторглися без оголошення війни і стали досить швидко просуватися вглиб країни. Вже 9 квітня вони увійшли до Багдада, а 1 травня президент Джордж Буш-молодший повідомив про закінчення війни.

Однак насправді військові дії тривали ще вісім років. Бойовики і різні політичні угрупування розв'язали партизанську війну проти проамериканського уряду і коаліційних військ. Їм не вдалося захопити владу, проте щоденні вибухи, обстріл і вбивства стали частиною повсякденного життя Іраку.

У результаті американські війська покинули Ірак лише у грудні 2011 року, передавши контроль за безпекою у країні місцевим військовим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі