Іран відмовив у доступі до своїх ядерних об'єктів інспекторам з Канади і США

Поділитися
Іран відмовив у доступі до своїх ядерних об'єктів інспекторам з Канади і США Іран пустить на свої ядерні об'єкти інспекторів тільки з тих країн, з якими у нього встановлені дипломатичні відносини © atomic-energy.ru
Тегеран не надасть доступу інспекторам з МАГАТЕ до своїх військових документів.

Заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Ааракчі заявив, що при проведенні перевірки іноземними інспекторами ядерних об'єктів Тегеран не допустить на них представників із США і Канади.

"Американські і канадські інспектори не можуть направлятися в Іран. В угоді (щодо ядерної програми Ірану – прим. ред.) згадано, що інспектори повинні представляти країни, у яких з Ісламською Республікою Іран встановлені дипломатичні відносини", - сказав Ааракчи.

Також він підкреслив, що інспектори з МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії) не будуть мати доступу до військових документів.

23 липня агентство Reuters повідомило, що в Конгресі США проізраїльські високопоставлені члени Республіканської партії почали кампанію проти підписання угоди з Іраном щодо його ядерної програми.

22 липня спікер палати представників США пообіцяв зірвати угоду з Іраном. Крім того, лідер республіканської більшості в сенаті Мітч Макконнелл зазначив, що не згоден з позицією адміністрацією США, згідно з якою Вашингтону потрібно було зробити вибір між досягненням угоди по атому з Іраном і війною з цією країною.

Іран і "шістка" погодили історичне ядерна угода 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки і отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї" .

У Конгресі США її різко розкритикували, однак президент Барак Обама вважає угоду по Ірану порятунком від близькосхідної війни і впевнений, що ця угода є єдиною альтернативою в ситуації початку гонки ядерних озброєнь.

При цьому глава Державного департаменту США Джон Керрі висловив стурбованість різкою зміною тону Ірану після ядерної угоди.

Іран був викритий у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.

Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі