Іран стоїть за двома політичними вбивствами в Євросоюзі - Світ - dt.ua

Іран стоїть за двома політичними вбивствами в Євросоюзі - Нідерланди

8 січня, 2019, 15:43 Роздрукувати

Санкції проти Ірану, які запровадили сьогодні, не стосуються ракетної програми Тегерана.

© byfin.by

Нідерланди заявили про те, що влада Ірану причетна до двох політичних вбивств, які призвели до нових санкцій Європейського союзу проти Тегерана. У розвідувальній служби Нідерландів "є явні ознаки того, що Іран був причетний до вбивств двох голландських підданих іранського походження, заявив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок і міністр внутрішніх справ Кайса Оллонгрен.

У своєму листі до парламенту міністри пишуть про те, що санкції ЄС, частково за рекомендацією Нідерландів, запроваджено по відношенню до Міністерства розвідки і безпеки Ірану і двох громадян Ісламської республіки. У зв'язку з цим, кошти та інші фінансові активи Міністерства і обох фізичних осіб вже заморожені.

"На основі інформації, зібраної Службою загальної розвідки і безпеки (AIVD) та іноземними розвідувальними службами, Нідерланди вважають імовірним, що Іран доклав руку до підготовки чи скоєння вбивств і нападів на території ЄС", - йдеться в тексті листа.

Коли були оголошені санкції, Нідерланди разом з Великою Британією, Францією, Німеччиною, Данією та Бельгією зустрілися з іранською владою, щоб висловити свою серйозну стурбованість у зв'язку з імовірним участю Ірану в цих ворожих діях на території ЄС.

Іран був проінформований про те, що участь у таких питаннях абсолютно неприйнятна і повинна бути негайно припинена. У ЄС чекають, що Іран буде повною мірою співпрацювати в усуненні існуючих проблем та, при необхідності, сприяти кримінальним розслідуванням.

У разі відмови Ірану від співпраці, ЄС може запровадити додаткові санкції.

"У AIVD є чіткі ознаки того, що Іран був причетний до вбивств двох голландських підданих іранського походження, в Алмере в 2015 році і в Гаазі в 2017 році. Ці особи були противниками іранського режиму. На думку уряду Нідерландів, подібні ворожі акти грубо порушують суверенітет Нідерландів і є неприйнятними. Зіткнувшись з Нідерландами, Іран заперечив будь-яку причетність до цих вбивств. На основі висновків AIVD Нідерландів застосували тверді дипломатичні заходи в червні 2018 року", - йдеться в документі.

Посол Ірану був викликаний в міністерство закордонних справ, а два співробітники посольства Ірану були вислані. Ці дипломати були вислані не через який-небудь підтвердженої причетності до вчинення або керівництву вбивствами, а як чіткий сигнал про те, що Нідерланди вважають ймовірну участь у цих інцидентах неприйнятною.

"В інтересах сприяння цим спільним діям ЄС потрібна конфіденційність. Ось чому уряд вирішив не розкривати причину висилки двох іранських дипломатів. У Нідерландах ведеться кримінальне розслідування вищевказаних вбивств", - зазначили міністри.

Вони підкреслили, що ЄС не пов'язані зі Спільним комплексним планом дій (СВПД), широко відомим як Ядерна угода з Іраном.

"Тим не менш, Іран буде нести відповідальність за питання, які зачіпають інтереси ЄС та інтереси міжнародної безпеки, як у випадку з діями, зазначеними вище, а також щодо його програми балістичних ракет і ролі країни в регіоні", - резюмували міністри.

8 січня Європейський союз запровадив санкції проти Розвідувальної служби Ірану і двох громадян країни.

30 жовтня минулого року у Данії затримали іранця з норвезьким паспортом, який є співробітником розвідки Ірану і готувався здійснити атаку на території королівства.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >